Kresy w ogniu. Wojna na Ziemiach Wschodnich Rzeczypospolitej we wrześniu 1939 roku

Wydawnictwo: Bellona
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
LubimyCzytać

* Diabelski pakt Hitlera ze Stalinem* Sytuacja wojenna Polski w połowie września 1939 roku* Wkroczenie Armii Czerwonej* Reakcja sojuszników Polski* Pierwszy impet rosyjskiego uderzenia* Ostatnie próby oporuWkroczenie Armii Czerwonej we wrześniu 1939 roku na polskie Kresy Wschodnie miało szczególne dramatyczny przebieg. Po dzień dzisiejszy budzi ono wiele emocji w społeczeństwie polskim. W połowie września 1939 roku sytuacja militarna Polski była już zła. Dalsze prowadzenie wojny i jej pozytywny wynik zależał przynajmniej od dwóch elementów: ofensywy Sprzymierzonych za Zachodzie, możliwości zorganizowania dłuższego oporu na tzw. przedmościu rumuńskim. Inwazja ze wschodu zniweczyła wszelkie nadzieje.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Dariusz | 2016-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

Dwóch agresorów III Rzesza i Związek radziecki, który dogadał się potajemnie w sprawie rozbioru Polski. Polska była osamotniona w tej nierównej walce, braki sprzętowe były widoczne na każdej dziedzinie. Brak reakcji Francji i Wielkiej Brytanii. Świat został oszukany przez Związek Radziecki w sprawie Polski, że chcą pomóc, Stalin wiedział co chce i zawsze dążył do wykonania swojego celu.

Grzegorz | 2017-03-18
Na półkach: Bellona, Przeczytane, Historia