Diler. Prawdziwa historia handlarza narkotyków

Tłumaczenie: Anna Cichowicz
Seria: Żywoty nieświętych
Wydawnictwo: Capricorn
diler, narkotyki

Co łączy odnoszącego sukcesy agenta literackiego, specjalistę od komputerów i dilera narkotyków, który rzuca wyzwanie gangom Londynu, Nowego Yorku, Los Angeles? A co ma z nimi wspólnego totalnie uzależniony ćpun, kradnący dla zaspokojenia głodu? Wszystko. To jedna postać. Poznajcie Camerona White`a. Diler jest historią prawdziwą dziesięciu lat jego życia. Życia fascynującego i przerażającego zarazem, na szczytach powodzenia i na dnie upadku. Jest autentycznym głosem człowieka, który znalazł się w świecie oplecionym rozrastającą się pajęczyną chemicznych używek - zabójczą przędzą naszych czasów. White nie chce aby jego wyznania miały charakter spowiedzi - choć jest szczery do bólu, nie oczekuje rozgrzeszenia. Pokazuje jedynie, jak niewiele dzieli napędzany adrenaliną i tysiącami dolarów sukces od wyżerających mózg narkotycznych koszmarów.

BlueRose | 2012-03-05
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Cameron White jest autorem , który może zaskoczyć. Były diler i narkoman, który po wielu latach wyszedł z nałogu. Jego książka to historia 10 lat życia - życia, w którym główne miejsce zajmowała kolejna działka. Zaczynał jako diler w Londynie. Co go skłoniło do podjęcia tego zajęcia? Wychowany w rodzinie robotniczo - chłopskiej poznał smak ubóstwa. Obiecał sobie, że nie będzie walczył o każdy grosz i zyska pieniądze dzięki pracy nie wymagającej zbędnego wysiłku. Marzyło mu się by od ulicznego dilera stać się gruba rybą.

Wszystko szło po jego myśli do momentu gdy naraził sie innym handlarzom. Zmuszony do wyjazdu uciekł do Nowego Jorku, gdzie podjął posadę agenta literackiego. Spokojny pracownik, działał pod przykrywką by ponownie spróbować wypłynąć na szerokie wody w narkobiznesie. W wyniku określonych zdarzeń, których nie będę tu przywoływać, został oddelegowany do pracy w Los Angeles, skąd uciekł do Bangkoku. W tym momencie po raz pierwszy w bohaterze budzi się świadomość, że...

sfinks | 2015-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2015

Książka opowiada historię handlarza, który poznał świat narkotyków od podszewki. Tak naprawdę to, każdy z nas może znaleźć się w podobnej sytuacji, chęć szybkiego zysku czy spróbowania czegoś nowego drzemie w podświadomości każdego człowieka. Jednak poleciłbym tą książkę jedynie dorosłemu czytelnikowi z racji na wszechstronny opis działalności tegoż "fachu", mnie natomiast najbardziej zaciekawił sposób rozwiązania problemu narkomanii.

Barbara | 2014-08-21
Przeczytana: sierpień 2014

Opowieść o dilerze, którego na początku nałogiem jest sprzedawanie narkotyków a potem uzależnia się od narkotyków. Gorzka opowieść nie tylko o świecie handlu ale też o samym nałogu. Warto przeczytać.

Najlepszy instruktarz handlu narkotykami jaki w życiu czytałam.

Shizumachan | 2014-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Język jest być może zbyt nużący, ale wystarczy jedynie mocno wczuć się w tekst i wszystko staje się od razu niesamowite. Bohater jako, że jest również autorem książki jest barwny i po każdej stronie kartki wiemy coraz więcej o jego cechach charakteru, spokojnie możemy opisać go jako wytrwałego, czasami może naiwnego i trochę nie rozważnego. Niektórym osobom może przeszkadzać, jak bardzo człowiek ten lubi się ładować w tarapaty, mnie to raczej bawiło i sprawiało, że byłam gotowa przeczytać jeszcze jeden rozdział, by chociaż troszeczkę poznać następne wydarzenia. Polubiłam tę książkę i, gdy byłam już na ostatnich stronach, to było mi przykro, że cała historia dobiega końca. Muszę przyznać, że nie spodziewałam się psychicznej przemiany bohatera, więc zaskoczyło mnie to niezmiernie. Klimat miast, w których bohater się znajdował często odbiegał od tego, z czym dane miasto mi się kojarzyło. Mimo wszystko mogę spokojnie ustawić tę książkę na półce ulubionych, bo moim zdaniem jest to...

Wilcza | 2013-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2013

"Diler" wyróżnił się na tle dotychczas przeczytanych przeze mnie książek poruszających temat narkotyków. Żywy, plastyczny, w jakiś sposób pierwotny, ale niepozbawiony finezji język utrzymywał mnie w skupieniu.

Z jednej strony mdłe "od zera do bohatera", z drugiej historia podana w tak przystępny i wciągający sposób, że byłam w stanie wybaczyć wszelkie wady. Autor pisze o temacie, na którym naprawdę się zna - to czyni utwór przekonującym.

Im dalej, tym odczuwalna może się stać pewna monotonia.
Subiektywnie umieszczam tę książkę na liście moich ulubionych.

Dominika | 2013-08-08

Książka dobra, uważam, że warto poświęcić jej uwagę, opowiada o życiu i refleksjach dillera narkotyków.

Madelynne | 2013-05-10

Biografia, a raczej autobiografia napisana w bardzo przejrzysty i ciekawy sposób. Gdy ją czytałam miałam wrażenie, że czytam instrukcję jak zostać dilerem "krok po kroku". Mimo to nie przeszło mi przez myśl ani przez chwilę by skorzystać z owej instrukcji.
Podobało mi się, umieszczone na końcu, wyjaśnienie autora dlaczego jest za legalizacją narkotyków.
Był czas gdy książki o narkomanach, ich życiu i środowisku były moim numerem 1, ale ta książka wstrząsnęła mną chyba najbardziej.

olasandra | 2014-01-20

wiele jest ksiazek o tematyce narkomanii,najczesciej jednak przedstawiane sa historie osob zazywajacych,w tym wypadku poznajemy ta druga strone.co prawda glowny bohater z czasem sam wpada w sidla nalogu,jednak "diler" rzuca nowe swiatlo na ten znany juz temat w literaturze

rozia | 2013-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Cóż to prawdziwa opowieść i to jeszcze na taki temat więc, jest o czym rozmyślać. Razem z bohaterem przenosimy się do jego świata i mamy nadzieję ze ta opowieść się dobrze skończy. Ciężko się czytało bo jakoś nie umiałam sobie takiego życia wyobrazić...