Mały słownik antonimów (wyrazów o znaczeniach przeciwstawnych)

LubimyCzytać

Niniejszy słownik antonimów gromadzi wyrazy i wyrażenia, wchodzące w szeroko pojmowaną relację przeciwstawności znaczeniowej. Są to więc tzw. antonimy właściwe (typ wysoki-niski), jednostki sprzeczne (żywy-martwy) i konwersy leksykalne (mąż-żona). Słwnik ma układ gniazdowy. Obejmuje ok. 16 tys. jednostek (wraz z wyrazami do nich przeciwstawnymi), pochodzącymi z różnych odmian języka. Indeks alfabetyczny pozwala z łatwością znaleźć potrzebny wyraz i jednostki doń przeciwstawne.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!