Nikifor. Malarstwo/Painting

Wydawnictwo: Bosz
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
albumy
LubimyCzytać

Nikifor (Epifaniusz Drowniak) to jeden z najbardziej fascynujących artystów sztuki europejskiej XX wieku, samouk, półanalfabeta – postać tajemnicza i kontrowersyjna. Znaczną część swojego życia spędził w skrajnej nędzy, aby pod koniec dostąpić zaszczytu wystawiania swoich obrazów w prestiżowych galeriach na całym świecie, zyskując międzynarodową sławę. Album stanowi wybór najlepszych prac...

Album stanowi wybór najlepszych prac słynnego malarza prymitywisty z całego okresu twórczości. Znalazło się w nim ponad 50 kolorowych reprodukcji obrazów Nikifora. Całość uzupełnia wstęp Zbigniewa Wolanina, znawcy twórczości krynickiego Matejki, kierownika Muzeum Nikifora w Krynicy.

źródło opisu: http://www.bosz.com.pl/

źródło okładki: http://www.bosz.com.pl/

Woody | 2017-11-17
Przeczytana: 23 lipca 2017

Album prac naszego najwybitniejszego prymitywisty, Nikifora. Bardzo ładnie wydany, album dwujęzyczny, piękny prezent dla gościa zza granicy. Malarstwo Nikifora jest wybitne, co prezentuje ta niewielka książeczka.