Polska na globalnej szachownicy

Wydawnictwo: Poltext
5 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
LubimyCzytać

To jest książka o polskiej strategii cywilizacyjnej, napisana z intelektualnym rozmachem, zapraszająca czytelnika do innowacyjnego i śmiałego myślenia o sprawach polskich, europejskich i światowych.Na szerokim tle procesów globalizacji, wyłaniającego się nowego porządku świata, integracji (dezintegracji?) europejskiej oraz rewolucji technologicznej autorzy pytają o polski interes narodowy i udzielają odpowiedzi, które na pewno wywołają burzliwą dyskusję:*jak rozwiązać polski problem demograficzny?*jak wygrywać polskie interesy w Unii Europejskiej?*jak szukać polskich szans na szybszy rozwój gospodarczy poza Europą? *jak zdefiniować pozycję Polski na osi Północ-Południe?*jak wybrnąć z polskiej energetycznej kwadratury koła?*jak stworzyć polskie społeczeństwo wiedzy?

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Strategos | 2017-08-02

Książka bardzo tendencyjna, pisana jakby z perspektywy interesu niemieckiego, a nie polskiego. Mam wrażenie, że ma na celu namieszać w głowie osobom, które interesują się przyszłością Polski. Nic dziwnego, skoro została wydana za pieniądze rządu niemieckiego (za pośrednictwem Fundacji Konrada Adenauera).