Numerator

Wydawnictwo: Replika
numerator margaret todd

Śmierć zapisana w liczbach. Numerator to książka z wartką i precyzyjnie skonstruowaną akcją kryminalną, ale też obraz Polski od czasu stanu wojennego po dzień dzisiejszy. Włączone w fabułę refleksje dotyczące zjawisk kulturowych i społecznych to kolejne walory powieści Margaret Tood. Nagła śmierć prezenterki prowadzącej talk-show, w którym występuje były więzień, przerywa program i rozpoczyna serię tajemniczych zgonów i równie tajemniczych kartek z cyframi odnajdywanych przy zwłokach. Czy sympatycznej parze młodych policjantów i przystojnemu prokuratorowi uda się rozwikłać sprawę Numeratoraa Czytając powieść Margaret Tood, dowiesz się kto i dlaczego popełnia zbrodnie i w jaki sposób przeszłość odciska swój ślad na teraźniejszości.

Meszuge | 2014-02-19
Przeczytana: 04 stycznia 2010

Umierają ludzie. Różni ludzie, w różny sposób, w różnych okolicznościach. Przy zwłokach znajdowane są kartki z numerami. Śledztwo prowadzi dwoje niezwykle sympatycznych policjantów oraz nieprawdopodobnie przystojny prokurator o nazwisku… a jakże, Boruta.
Inni bohaterowie noszą nazwiska takie, jak na przykład Grzegorz Grzegorczyk, czy Hubert Hutnicki.

Kiepski kryminał z ustawicznym jęczeniem i narzekaniem na upadek obyczajów.

marola | 2011-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2011

Po lekturze mam mieszane odczucia. Czyta się tę powieść szybko, akcja rozwija się sprawnie, dochodzenie do prawdy nie jest pozbawione napięcia, ale wprowadzanie niektórych wątków wydaje mi się próbą skomplikowania historii.

jaga | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

Nie ma o czym mówić. Mierny, niczym nie wyróżniający się styl, słabe dialogi, naiwne spojrzenie na pewne aspekty, papierowi bohaterowie. Szkoda czasu, żeby pisać więcej.

Volumen | 2016-08-10
Przeczytana: 28 listopada 2015

Czyta się szybko, ale czegoś jej brakuje.

Karolina Charchowska | 2016-11-29
Przeczytana: grudzień 2016