Kodeks postępowania cywilnego. Komentarz. Tom 1

LubimyCzytać

Drugie wydanie komentarza, obejmującego artykuły od 1 do 366 ustawyKodeks postępowania cywilnego, pod redakcją naukową dr. hab. Henryka Doleckiego i prof. dr hab. Tadeusza Wiśniewskiego zawiera omówienie wszystkich zmian w kodeksie, które miały miejsce od czasu pierwszej edycji w 2011 r.Autorzy - wybitni przedstawiciele praktyki prawniczej i nauki-prezentują najważniejsze nowelizacje przepisów kodeksu postępowania cywilnego*w tym dotychczas największą, która weszła w życie 3 maja 2012 r. - dotyczące m.in.:*reguł działania stron i uczestników postępowania oraz prezentacji materiału procesowego przez strony,*wprowadzenia pojęcia organizacji pozarządowych i zasad udziału tych podmiotów w postępowaniu,*doręczeń pism sądowych,*wpływu ogłoszenia upadłości na tok postępowania z udziałem podmiotu, w stosunku do którego ogłoszono upadłość,*elektronicznych pism procesowych w postępowaniu.Komentowane zagadnienia zostały mocno osadzone w judykaturze. Poglądy doktryny przedstawiane są szeroko, z zaznaczeniem kwestii budzących kontrowersje. Autorzy postrzegając omawiane instytucje przez pryzmat potrzeb cywilistycznej praktyki prawniczej, nie poprzestają jednak tylko na ukazywaniu problemów, ale poszukują właściwej interpretacji przepisów i proponują możliwe rozwiązania.Komentarz adresowany jest przede wszystkim do sędziów, adwokatów, radców prawnych, komorników sądowych i aplikantów. Nie brak w nim również rozważań mogących zainteresować przedstawicieli doktryny.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!