Piłką do dołka

Tłumaczenie: Dorota Kaczor
Wydawnictwo: Sonia Draga
The Downhill Lie

Perypetie pięćdziesięciolatka wracającego po kilkuletniej przerwie na ukochane pole golfowe. Niecodzienne przygody, przezabawne wpadki, żywe dialogi i trafne obserwacje satyryk Hiaasen w doskonałej formie. Popularny pisarz Carl Hiaasen w 1973 roku postanowił dać sobie spokój z golfem. Niektóre ambicje jednak żyją wiecznie, a ponieważ w miarę upływu czasu wspomnienia slice ów i hooków nieco się zatarły, będący już po pięćdziesiątce Carl dochodzi do wniosku, że golf jest przecież sportem, w którym teraz może odnieść nawet większe sukcesy, niż kiedy był młodzieńcem. Powraca więc na zielone, falujące wzgórza, ośmielając się w końcu wziąć udział w turnieju organizowanym przez macierzysty klub. Tu jego rywalami będą ludzie, którzy naprawdę potrafią uderzać w białą piłeczkę. Piłka do dołka to przezabawna kronika niepowodzeń, przy której czytelnik uśmieje się do łez.

martin_guide | 2011-10-03
Przeczytana: 25 września 2011

Dwie, może trzy zabawne sytuacje opisane w książce. Książka jak na to, co autor ma do powiedzenia zbyt długa, przepełniona specjalistycznym słownictwem z tematyki golfowej. Kupiłem w promocji i dobrze zrobiłem.
A entuzjastyczne recenzje na okładce niestety nie mają zbyt dużo wspólnego z rzeczytwistością.

Dociekliwy_Kotek | 2011-03-06
Przeczytana: maj 2010

Po polsku "Piłką do dołka", jestem na 40 stronie i kwiczę ze śmiechu xDDD. Edit po skończeniu całości: gdyby była trochę krótsza, byłoby lepiej, około 120 strony ciąg niepowodzeń, choćby najbardziej humorystycznie opisanych, robi się trochę nużący. Fajny byłby też słowniczek terminów golfowych; po tym, ile razy musiałam sprawdzać puttowanie, drive'y czy inne greeny w googolu mogłabym zostać specjalistą od golfowej terminologii, cholera ;/

matyz | 2016-04-01
anuskanh | 2014-12-04