Papież Hitlera

Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda
LubimyCzytać

Cornwell skupia się głównie – co oczywiste – na problemie niedostatecznego przeciwdziałania Watykanu wobec Holocaustu. Autor nieco przesadnie twierdzi, iż papieskie milczenie przypieczętowało los Żydów. Ale poza tematyką Zagłady Żydów zajmuje się także współpracą papieża z innymi faszystowskimi przywódcami, a także papieskim niezwykle autorytarnym sprawowaniem pontyfikatu oraz stosunkiem papieża do komunizmu. Ta książka niewątpliwie wiele kontrowersji. Dla wielu była szokująca, choć jednak prawdziwa. Ale przyznajmy Papież Hitlera doczekał się także wielu ocen niezwykle krytycznych.. Warto wyrobić sobie własne zdanie! Doskonała i poważna praca o wielkiej historycznej wartości. New York Post John Cornwell skrupulatny katolicki historyk i dziennikarz uzyskał dostęp do niedostępnych do tej pory watykańskich dokumentów. Znalazł jednak wyszukane i niespodziewane argumenty tłumaczące takie, a nie inne zachowania Piusa XII The Wall Street Journal

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Kamila Furtak | 2017-08-28
Na półkach: Teraz czytam

Bardzo kompleksowo ukazane tło historyczne i zależności wszystkich zdarzeń. Ciekawa, choć powoli ją trawiłam.