Czarnohora. Kraina połonin

Wydawnictwo: Ruthenus
LubimyCzytać

Jak długo świat ten górski nieponumerowany, nierejestrowany po arendarsku, jak długo i czas górski niekarbowany, niewystukiwany malutkim zegarkiem, nierachowany skąpo na grajcary - nie zna granic. Sięga gdzie zechce. Przybliża co przedwczorajsze, a oddala co dzisiejsze.Stanisław VincenzPomysł wydania albumu fotograficznego Czarnohora. Kraina Połonin zrodził się w trakcie obozu naukowego studentów geografii Uniwersytetu Jagiellońskiego "Czarnohora 2003" we wrześniu 2003 r. Wiele fotografii zamieszczonych w niniejszym albumie zostało wykonanych w trakcie tego obozu, a także dwóch kolejnych, odbywających się w lipcu i wrześniu 2004 roku z udziałem studentów geografii, geologii i muzykologii UJ oraz leśnictwa AR w Krakowie. W albumie ukazano różne oblicza czarnohorskich połonin, o wyborze zdjęć decydowały walory dokumentacyjne, a nie artystyczne.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!