Sztuka portretu. Podręcznik dla początkujących i średnio zaawansowanych

Wydawnictwo: Bosz
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
LubimyCzytać

Sztuka portretu to autorski podręcznik Izabeli Marcinek przeznaczony dla osób malujących portrety oraz dopiero chcących się tego nauczyć. Przemyślana konstrukcja książki prowadzi czytelnika od zagadnień najogólniejszych i najprostszych technicznie do tematyki bardziej szczegółowej i zaawansowanego warsztatu. Bogactwo ilustracji - zwłaszcza w zasadniczej, praktycznej części książki - pozwala na porównywanie efektów własnych prac z wzorcem i pomaga osiągnąć doskonałość w sztuce portretowania.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

kodoga | 2018-08-04
Przeczytana: 31 lipca 2018

Bogato ilustrowany poradnik zawierający wskazówki dotyczące rysowania i malowania portretu. Według mnie bardzo dobry dla początkujących plastyków. Rozpoczynają go uwagi natury ogólnej, dotyczące między innymi perspektywy, kompozycji, także zasad ustalania właściwych proporcji przy budowaniu konstrukcji portretu. Tym, co wyróżnia poradnik jest pokazanie przez autorkę na konkretnych przykładach możliwości jakie daje stosowanie różnorodnych technik zarówno w rysowaniu jak i malowaniu portretów. Co prawda są poradniki ilustrujące bardziej szczegółowo kolejne kroki w tworzeniu obrazu, ale zazwyczaj skupiają się na jednej wybranej technice. Plusem tego podręcznika jest właśnie pokazanie różnorodnych możliwości. Polecam początkującym ale i nieco zaawansowanym.