Wyzwanie czytelnicze LC

Scrum i nie tylko. Teoria i praktyka w metodach Agile

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
LubimyCzytać

Zarządzanie projektami za pomocą metod zwinnych, czyli Agile jest tematem coraz popularniejszym. 80% ankietowanych zagranicznych firm deklaruje prowadzenie przynajmniej jednego projektu ta metodą, a 65% z nich korzysta ze Scrum. W Polsce boom na Agile dopiero się zaczyna. Publikacja w jasny sposób tłumaczy teorię i prezentuje praktykę tej metodologii."SCRUM i nie tylko" to rzetelna wiedza poparta oryginalnymi źródłami.Ponad siedem lat doświadczenia w polskich i międzynarodowych Zespołach oraz setki godzin szkoleń w jednej książce. Książka przeznaczona jest dla zespołów projektowych, programistów, testerów, managerów, profesjonalistów z pasją do tworzenia niesamowitych produktów. Tematy są przedstawione w przystępny sposób zarówno dla osób pracujących w paradygmacie Agile, jak również dla tych, którzy chcą przejść z tradycyjnego modelu Waterfall. Dla firm, które chcą wytwarzać oprogramowanie wysokiej jakości i często dostarczać nowe wersje na rynek jest to pozycja obowiązkowa.Czytelnik dowie się:* jakie są metody Agile i jak w pełni wykorzystać ich potencjał,* nauczysz się planować tylko tyle ile potrzeba i dostarczać produkt iteracyjnie i przyrostowo,* jak nie popełniać najczęstszych błędów,* jak sprawdzać postęp i reagować na zmiany,* jak minimalizować straty i optymalizować pracę,* jak prowadzić hiperwydajne, zmotywowane Zespoły,* jak szacować, planować, zawierać kontrakty,* na czym polega Agile Coaching,* jak wprowadzić Agile do Twojej organizacji,* nie tylko co to Agile, ale też zrozumiesz wartości i zasady kierujące tym światem.Autor zgromadził wiedzę i doświadczenie z pracy jako Scrum Master od 2006 roku oraz setek godzin szkoleniowych które odbył i przeprowadził. Certified Scrum Master, Certified Scrum Professional, Professional Scrum Master I, PMI Agile Certified Professional.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Saudyjskie-Wielbłądy | 2016-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2016

Autor jest profesjonalnym trenerem zarządzania projektami IT w oparciu o metody „zwinne” na których bazują najbardziej efektywne na rynku firmy zajmujące się pisaniem oprogramowania.
Ale zanim ci, którzy nie są członkami zespołów projektowych w branży IT, programistami, developerami takich systemów bądź ich testerami powiedzą „a na cholerę mi to?” poproszę o jeszcze chwilkę cierpliwości.
Sam nie mam za dużo wspólnego z tym obszarem biznesu, a moje relacje z działem IT wiążą się z kontaktem z HelpDeskami wszelkiego gatunku i maści, gdzie po zgłoszeniu problemu w 99,5% przypadków słyszę, „a to dziwne, bo u mnie działa”.
Jednak po pierwsze- warto poznać język wroga:-)
Po drugie – owszem, jest to metoda zarządzania stosowana przy projektach związanych z oprogramowaniem, ale przecież nie wzięła się z niczego. Dlatego warto prześledzić metody jakie doprowadziły do powstania Manifestu AGILE, a także zapoznać z systemami zarządzania przydatnymi w innych branżach. Całkiem sporo informacji,...

Vitalii | 2018-06-20
Przeczytana: 20 maja 2018

Książka jest naprawdę super. Tematy przedstawione są w przystępny sposób zarówno dla osób pracujących w paradygmacie Agile, jak również dla tych, którzy tylko zaczynają prace. Bardzo mi było ciekawie czytać o wlasnym doświadczeniu autora. Na końcu każdego rozdziału były "pytania do przemyślenia", bardzo mi to pomoglo w zapamiętaniu i rozumieniu wszystkiego. Były też ciekawe takie rozdziały jak Persony, "user story", szacowanie i "ustawienie pryoritetów". Bardzo dużo wyniosłem dla siebie z tych rozdzialów. Odzzielnie chciałbym zwrócić uwagę na rozdział, który ma nazwę "problemy z wymaganiami". Przeczytawszy ten rozdział naprawdę zrozumiałem jak podchodzić do wymagań i jak rozumieć klienta. Co też jest ciekawe to obrazki i diagramy, którymi autor ilustruje przeplyły różnych procesów.

Boonk | 2018-04-24

Książka wartościowa dla osób, które chcą szybko nabyć sporo podstaw teoretycznych z zakresu metodyk zwinnych.
Jednak od publikacji PWN oczekiwałbym mniejszej liczby lapsusów językowych rozsianych po stronach. Styl kalkuje w sposób nieznośny język angielski nie tylko na poziomie rzeczowników i czasowników, których już nie ma sensu ruszać, ale i w samej składni.
Na blogu w internecie by to może przeszło, w publikacji PWN - proszę, nie.

Sebastian | 2018-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2018

Książka Scrum zawiera opis zwinnych metodyk zarządzania projektami. Autor kładzie nacisk na dobre praktyki, dbanie o terminowość realizacji projektów, odpowiedni podział ról, np nie może być Scrum masterem osoba która jest Product Ownerem itp.
Polecam ją wszystkim tym, którym zależy na profesjonalnej pracy ze swoimi projektami. Na pewno warto złapać Scrumowego bakcyla. ;-)

Filip | 2017-09-23
Przeczytana: 10 września 2017

Dla kompletnego laika jakim jestem ja... Książka idealna!

PanicDemonic | 2016-11-04

To zdecydowanie najlepsza pozycja nt. Scruma (i nie tylko) w Polsce. Spośród wszystkich książek zagranicznych, które przeczytałam, również obstawiałabym tę, jako najlepszą.
Niewątpliwym plusem jest ogromna przejrzystość tej książki, która w każdym konkretnym momencie pracy może być otwierana i służyć jako wsparcie. Niejednokrotnie siadałam na spotkaniach z otwartą książką na metodach porządkowania backlogu i dekompozycji zgłoszeń. Kolejny ogromny plus, to jej praktyczny wydźwięk, a nie teoretyczne dywagacje i opisy na kilka stron. Autor pisze prostymi słowami, w prosty sposób, który zrozumie każdy.
Podsumowując - Scrum i nie tylko w ogromnej pigułce. Największa możliwa ilość informacji zawarta na najmniejszej możliwej ilości stron.

bzyku | 2016-05-25

Bardzo dobra pozycja i z pewnością wrócę do tej książki w przyszłości. Szczególnie cenne są uwagi autora wynikające z własnych doświadczeń.

Littlesunshine | 2018-11-25
Na półkach: 2018, Przeczytane