Mały atlas pobożności ludowej. Święci domowi. Życiorysy święta modlitwy i tradycje

Wydawnictwo: Rafael
religia
LubimyCzytać

Czy wiesz, dlaczego ludzie od wieków modlą się do św. Antoniego, kiedy coś zgubią? Do św. Barbary, kiedy wokół szaleje burza? Do św. Rity, kiedy zaczynają już tracić nadzieję? Dlatego, że ci i inni święci zawsze chętnie przychodzą nam z pomocą! Ich życzliwą i dyskretną obecność możemy odczuwać przez całe życie, a opowieści, obrzędy i zwyczaje związane z nimi są przekazywane z pokolenia na pokolenie.Ten kieszonkowy atlas przybliża postacie świętych, którzy przez pokolenia zaskarbili sobie szczególną miłość w ludowej pobożności. Warto mieć go zawsze pod ręką, tak jak zawsze warto pamiętać o świętych i przyjaźnić się z nimi. Oni nie tylko inspirują nas do bycia lepszymi ludźmi, ale też są nieocenionymi pomocnikami, co dzień wypraszającymi nam u Boga niezliczone małe i wielkie łaski.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!