Bajkał. Morze Syberii

Wydawnictwo: Bezdroża
LubimyCzytać

Jezioro Bajkał fascynuje niezwykłym pięknem. W lecie – błękitnoturkusowymi wodami głębin, jesienią – ciepłymi barwami otaczającej tajgi. Mroźna i słoneczna zima przynosi srebrzystą szadź, a wiosna wita kwitnącymi stepami. Bajkał, nazywany perłą Syberii od wielu lat przyciąga podróżników z całego świata.Dla Polaków to miejsce wyjątkowe - Przybajkale było domem dla polskich zesłańców politycznych, którym w dużym stopniu Syberia zawdzięcza swój rozkwit. Podobno co piąty mieszkaniec tych ziem ma w sobie choć trochę polskiej krwi.Przewodnik Bajkał. Morze Syberii to obecnie jedyna książka w języku polskim tak obszernie opisująca region jeziora Bajkał. Można w niej znaleźć informacje krajoznawcze, opisy miejscowości i atrakcji turystycznych, aktualne ceny, praktyczne porady i propozycje najbardziej atrakcyjnych wycieczek. Autorzy mają nadzieję, że przewodnik ułatwi podróżowanie po tym wciąż tajemniczym zakątku naszej planety. Jednocześnie zachęci do poznania unikatowej przyrody Przybajkala i równie niezwykłej kultury jego mieszkańców.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!