Szlak transsyberyjski. Moskwa - Bajkał - Mongolia - Pekin

Okładka książki Szlak transsyberyjski. Moskwa - Bajkał - Mongolia - Pekin praca zbiorowa
Okładka książki Szlak transsyberyjski. Moskwa - Bajkał - Mongolia - Pekin
praca zbiorowa Wydawnictwo: Bezdroża turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Bezdroża

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Przejazd koleją transsyberyjską z Moskwy do Pekinu jest niemałą atrakcją. Nic dziwnego – po drodze podziwiać możemy stolicę Rosji, dzikie obszary Przybajkala, dziewiczą Mongolię z bezkresem stepów, górami Ałtaj czy pustynią Gobi i wreszcie atrakcje północnych Chin, ze sławnym Murem Chińskim i Pekinem.

Szlak transsyberyjski. Moskwa – Bajkał – Mongolia – Pekin to IV wydanie cieszącej się ogromną popularnością publikacji. Przewodnik został tak pomyślany, by służył praktyczną pomocą zarówno w fazie planowania wyjazdu, jak i podczas samej podróży oraz by dostarczał jak najwięcej informacji krajoznawczych i był dobrą "lekturą do poduszki". Rozdziały wstępne opisują przejazd Koleją Transsyberyjską oraz przybliżają historię szlaku. Kolejne części stanowią rodzaj miniprzewodników po Moskwie, południowym Przybajkalu, Mongolii i Pekinie.

Zakres i układ rozdziałów. Przewodnik został tak pomyślany, by służył praktyczną pomocą zarówno w fazie planowania wyjazdu, jak i podczas samej podróży, a jednocześnie by dostarczał jak najwięcej informacji krajoznawczych i był dobrą "lekturą do poduszki". W rozdziale I przewodnik bardzo dokładnie opisuje sam przejazd Koleją Transsyberyjską na trasie od Moskwy poprzez Przybajkale i Mongolię aż do Pekinu oraz przybliża historię szlaku. Zabiera nas w podróż Wielkim Szlakiem Herbacianym, wyjaśnia zarówno cel budowy kolei, jak i poszczególne etapy budowy oraz ciekawostki historyczne. Rozdziały II i III stanowią doskonałą pomoc dla wybierającego się w podróż turysty. Rozdział II omawia wszystkie kwestie praktyczne związane z przygotowaniami do wyjazdu i radzeniem sobie w trakcie wyprawy. Zgłębia takie tematy, jak np. wybór czasu podróży, jak najlepiej przygotować się do wyprawy, jakie czekają nas formalności graniczno-wizowe, co sprawdzić, co zabrać, o czym nie zapomnieć. Rozdział III dotyczy już samego przejazdu trasą Kolei Transsyberyjskiej. Pomaga wybrać najwygodniejszą opcję przejazdu, opisuje warunki podczas podróży, transsyberyjskie zwyczaje i kuchnię, tak by być przygotowanym na wszystkie niespodzianki. Jest to też chronologiczny opis przejazdu pociągiem na trasie Moskwa – Pekin. Podróżnik możne się również w tym rozdziale dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o mijanych na trasie miastach i regionach. Orientację ułatwiają znacznie schematy trasy z odległościami pomiędzy poszczególnymi miastami. Kolejne rodziały IV–VII to rodzaj miniprzewodników po Moskwie, Przybajkalu, Mongolii i Pekinie. W rozdziale opisującym poszczególne miasto lub region znajduje się część krajoznawcza (opis historii, kultury itp.),część z informacjami praktycznymi dotyczącymi samego miasta czy regionu oraz część z najciekawszymi miejscami bądź zabytkami. Na końcu znalazły się trzy słowniczki – rosyjski, mongolski i chiński – oraz indeks nazw geograficznych. Mapy. By ułatwić poznawanie kraju, wydawnictwo przygotowało mapki, plany i schematy, dzięki którym poruszanie się po regionie i zwiedzanie największych (i najciekawszych) miejsc będzie znacznie prostsze.ukryj.

źródło opisu: Bezdroża, 2011

źródło okładki: www.bezdroza.pl

Szlak transsyberyjski. Moskwa – Bajkał – Mongolia – Pekin to IV wydanie...

• Podróżnicze
  • Daleki Wschód