Strażnicy przymierza

Wydawnictwo: Skrypt
tajemnica, zagadka, Snorri, rękopisy

Ta książka, błyskotliwa powieść sensacyjna autorstwa jednego z najbardziej oryginalnych pisarzy norweskich, znalazła się na szczycie list bestsellerów od Norwegi po Tokio. Przetłumaczono ją na ponad dwadzieścia języków. Recenzenci uznali ją za światowej klasy powieść akcji, genialny thriller.Na Islandii odnaleziono starożytny dokument a Codex Snorri. Okazuje się, że trzy symbole skrywają biblijna tajemnicę, która może zmienić losy świata. Dla archeologa Bjorna Belto, znanego już polskim czytelnikom Spirali Egelanda, to początek poszukiwań pergaminów, szyfrów i runicznych rebusów. ślady ukryto w grotach, kościołach słupowych, grobowcach, a także muzeach i archiwach na całym świecie: od Egiptu, gdzie niegdyś wikingowie splądrowali grobowiec, przez Włochy aż po USA. Bjorn Belto nie jest jedynym, który szuka odpowiedzi. Jego przeciwnicy są niebezpieczni. Pozbawieni skrupułów...

Mikael95 | 2011-08-30
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: sierpień 2011

Całkiem ciekawa książka z mnóstwem wątków (być może aż za wielu), bohater w wielu scenach (m.in. tortur) zachowuje się jak zwyczajny człowiek, więc plus za to, także interesujące zakończenie, czyli to, co powinna mieć dobra fikcja literacka.

Jagvet | 2013-11-18
Przeczytana: 2009 rok

O ile "Spirala" przypadła mi do gustu, o tyle "Strażnicy Przymierza" niemiernie mnie zirytowali. Krótko mówiąc - książka jest tak przekombinowana, że wręcz męczy. Wiadomo - w każdej powieści przygodowej autor bawi się historią i dość dowolnie łączy ją z własnymi pomysłami. Egeland jednak przekroczył wcale nie delikatną granicę między tym co wymyślone, ale mniej, lub bardziej możliwe od tego co zmyślone i kompletnie nierealne.

Książkę, nie powiem, czyta się nawet lepiej niż "Spiralę", ale jest to powieść z gatunku idiotycznego bajdurzenia. Przeczytać można, ale w nadmiarze podobnych powieści "Strażnicy Przymierza" są bez szans.

Książkę oceniam na naciąganą czwórkę i zdaję sobie sprawę, że wielu innych czytelników się ze mną nie zgodzi:)

upop1974 | 2012-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Całkiem fajna:)
Przypomina mi "kod Leonarda".
Dobrze się czyta.

Maciej | 2013-01-09

Ciekawa i wciągająca książka. Przeczytana w kilku podejściach.

Janmax | 2011-08-12
Na półkach: #2011, Przeczytane