Wszystko jest względne. 14 mrocznych opowieści

2002-10-31
2002-01-01
Łukasz Praski, Marek Mastalerz, Danuta Górska
opowiadanie trup wypadki diabeł

Okładka książki Mroczna Wieża: Zdrada Peter David, Robin Furth, Richard Isanove, Stephen King, Jae Lee
Mroczna Wieża:... Peter David, Robin ...
Okładka książki W wysokiej trawie Joe Hill, Stephen King
W wysokiej trawie Joe Hill, Stephen K...
Okładka książki Arcydzieła czarnego kryminału Robert Leslie Bellem, W.R. Burnett, James Mallahan Cain, Raymond Chandler, James Hadley Chase, Peter Cheyney, Carroll John Daly, Samuel Fuller, David Goodis, Peter Haining, Dashiell Hammett, MacKinlay Kantor, Stephen King, Elmore Leonard, Ross MacDonald, Ed McBain, Mickey Spillane, Quentin Tarantino, Jim Thompson, Cornell Woolrich
Arcydzieła cza... Robert Leslie Belle...

Niezła pozycja, warto przeczytać!

Niezła pozycja, warto przeczytać!

Uwielbiam zbiory opowiadań Kinga. Znacznie bardziej niż jego powieści, które czasem wydają się być zdecydowanie za długie. Krótkie opowiadania i każdy znajdzie coś dla siebie. Niepokojące każde na swój sposób. Tylko czytać.

King to King. Popatrzy na jakiś przedmiot, jakaś scena z życia codziennego zaciekawi i bach! Już mamy opowiadanie. Opowiadania wciągały, każde z nich miały TO COŚ. Na pewno się nie nudziłam.

Zbiór 14 opowiadań Kinga . Kilka słów o tych lepszych i tych troszkę słabszych . Obiad w Gotham Cafe- . Na obiad przychodzi para która ma umówić swój rozwód ale kierownik sali wpada w szał i zaczyna się krwawa jatka 10/10 .Drogowy wirus zmierza na północ-. Tak brzmi tytuł obrazu który kupuje znany pisarz grozy.A ten obraz żyje i chce go dopaść 10/10.Prosektorium nr4. Leżysz na stole do sekcji ,nie możesz się ruszyć,ale jesteś świadomy,a za chwilę mają cię ciąć 8/10. Wywiozą ci wszystko co kochasz - o gościu który kolekcjonuje napisy z toalet,beee 3/10 . Śmierć Jacka Hamiltona. Ameryka lat 30, bandyci uciekają i ukrywają się ,jeden z nich jest bardzo ranny ,a drugi umie łapać muchy na lasso 4/10.Siostrzyczki z Elurii- . Opowieść o Rolandzie z Mrocznej Wieży ,który wpada w zasadzkę i jest ranny . Leczą go tytułowe siostrzyczki , ale jaki jest ich cel .... 4/10.

14 różnych opowiadań, 14 odmiennych poziomów mroku przedstawionego przez "króla horroru". Nie wszystkie opowiadania mnie zachwyciły. Jednak King to King. :)

Wysoka ocena, bo kolejny zbiór opowiadań nie zawiódł moich oczekiwań. Przerwa od powieści Kinga wyszła mi na dobre i nie zraziłem się do twórczości Mistrza. I tym razem King stanął na wysokości zadania. Po przeczytaniu polecam wysłuchać Wszystko jest względne w wersji audiobooka, szczególnie gdy jedzie się autem wczesnym jesiennym rankiem czy wieczorem, kiedy jest ciemno. Niech żyje Król!

Jak wszystkie książki tego autora, ta również jest na bardzo wysokim poziomie. Mamy tu kilka krótkich opowiadań, zamiast jednej długiej, ale w każdej jest coś urokliwego. Jedynie opowiadanie o siostrzyczkach z Elurii nie przypadło mi do gustu, a dokładnie sposób w jaki zostało napisane.

Nie jest najgorszą z pozycji u Kinga, ale też nie jest najlepsza. Niektóre bardzo dobre (1408, Siostrzyczki z Elurii, Teoria zwierząt domowych L.T.). Niektóre bardzo słabe.
Ot tak, by oderwać się od dłuższych historii.

Ot tak, by oderwać się od dłuższych historii.

Średnia pozycja , thrillery przeplatane ze zwykłymi opowiadaniami , a te pierwsze nie bardzo straszą , samo opowiadanie 1408 dla którego kupiłem tę książkę jest w porządku , chociaż film jest lepiej zrobiony i bardziej, ja wiem , profesjonalny.

Opowiadania czytałam na raty, pomiędzy innymi książkami. Średnio, bardzo przeciętnie. Raz- że wydanie bardzo małą czcionką męczy oczy. Dwa- nie oszukujmy się, ten zbiór ma bardzo nierówny poziom. Trzy- od mistrza horroru oczekiwałabym większej dawki horroru. Gdyby nie nazwisko kilka z tych opowiadań prawdopodobnie w ogóle nie pojawiłoby się w druku.

• Stephen King
  • King