Przewodniki dla prawdziwych tropicieli na cały rok. Wiosna + Lato + Jesień + Zima (komplet)

Wydawnictwo: Agora SA
przyroda, pory roku, przewodnik
LubimyCzytać

Komplet czterech tytułówPrzewodnik prawdziwych tropicieli. WiosnaPrzewodnik prawdziwych tropicieli. LatoPrzewodnik prawdziwych tropicieli. JesieńPrzewodnik prawdziwych tropicieli. ZimaPrzewodnik prawdziwych tropicieli. Wiosna to najbardziej pracowity czas w zwierzęcym świecie. Łąka, las, rzeka i staw - gdziekolwiek spojrzycie, wszędzie odbywa się arcyciekawy spektakl. Ssaki prostują kości po...

Wiosna to najbardziej pracowity czas w zwierzęcym świecie. Łąka, las, rzeka i staw - gdziekolwiek spojrzycie, wszędzie odbywa się arcyciekawy spektakl. Ssaki prostują kości po zimie, aż trzeszczy, ptaki tańczą, walczą i pojedynkują się na potęgę, gady zmieniają barwy i śpiewają, aż puchną im gardła. No, a biedny Wajrak dwoi się i troi, by nam to wszystko pokazać.Tym razem opowie nam o nietypowym wierzchowcu, którego używali średniowieczni rabusie. Wyjaśni, dlaczego historia polskich bobrów zatoczyła wielkie koło i dlaczego czajki to najwięksi ptasi stratedzy na naszych łąkach. Poza tym będzie o niebieskich żabach, małym chrząszczu, który idzie na wojnę z wielkim lasem, i miejskich kaskaderach. No, będzie się działo. Prawdziwi tropiciele, czas na WIOSNĘ! Przewodnik prawdziwych tropicieli. LatoPo diabła nam egzotyczne dżungle i sawanny, skoro mamy takie skarby – dziwi się Adam Wajrak i zabiera nas w Polskę.Razem z nim w Tatrach nauczymy się tropić świstaki, w Bieszczadach odkryjemy węże, a w okolicach Lublina poznamy najbardziej tajemniczego mieszkańca polnych norek. Odwiedzimy Puszcze Białowieska (nocą!), okolice Olsztyna, polskie plaże i miasta – wszędzie czekają na nas przyrodnicze niespodzianki, o których nawet nie śniliśmy.Prawdziwi tropiciele, czas na LATO! Przewodnik prawdziwych tropicieli. JesieńSzkoda czasu na podróżowanie na koniec świata, gdy w Polsce mamy wszystko, co potrzebne prawdziwym tropicielom. I dużo więcej! Tym razem z Adamem Wajrakiem będziemy tropić giganty – żubry w Puszczy Białowieskiej i niedźwiedzie w Tatrach. Na Pomorzu wprosimy się na rodzinny ptasi piknik, a w Bieszczadach posłuchamy koncertujących wilków i jeleni. To nie koniec! W miejskich piwnicach i na wrzosowiskach potropimy zwierzęta jak z horrorów. Będzie trochę strasznie, ale jak zawsze arcyciekawie... Prawdziwi tropiciele, czas na JESIEŃ! Przewodnik prawdziwych tropicieli. ZimaTym razem z Adamem Wajrakiem wyruszamy z misją detektywistyczną - naszym celem będzie wyśledzić mordercę tak okrutnego, że na samą myśl przechodzą dreszcze. Czyha na swoje ofiary tuż za naszymi domami, na łąkach i polach. W Puszczy Białowieskiej wprosimy się na kolację do wilczej watahy, a w Bieszczadach pośledzimy jedyne w Polsce dzikie koty - rysie i żbiki. Poznamy też nowe ptaki - najinteligentniejsze, najsprytniejsze i najbardziej kolorowe - i otworzymy najlepszą w mieście ptasią restaurację. Prawdziwi tropiciele, czas na ZIMĘ!

źródło opisu: Agora, 2011

źródło okładki: Matras

Alicja | 2017-03-25

Razem z pozostałymi trzema tomami przewodnik stanowi bardzo ciekawy przekrój przez ciekawostki świata natury w Polsce. Podobno cykl powstał z mysla o dzieciach i młodzieży, ale jest równie ciekawy i edukujacy takze dla dorosłych. Pobudza wrażliwość przyrodnicza.