Wampiry W Wielkim Mieście

Okładka książki Wampiry W Wielkim Mieście Kerrelyn Sparks
Okładka książki Wampiry W Wielkim Mieście
Kerrelyn Sparks Wydawnictwo: Amber Cykl: Miłość na kołku (tom 2) fantasy, science fiction
Miłość na kołku (tom 2)
Vamps and the City
Amber
2014-01-01
2014-01-01

Coraz lepsze pozycje autorki! Cieszę się, że po Nią sięgnęłam. Zakończenie świetne!

"Wampiry w wielkim mieście" autorstwa Kerrelyn Sparks to powieść, która próbuje połączyć elementy romansu i paranormalnego świata wampirów. Darcy Newhart, główna bohaterka, niedawno przemieniona w wampirzycę, boryka się z tęsknotą za normalnym życiem i słońcem. Jej życie zmienia się, gdy zostaje reżyserem telewizyjnego programu wampirów, gdzie poznaje przystojnego uczestnika, który wzbudza jej zainteresowanie. Jednak Darcy nie zdaje sobie sprawy z prawdziwej natury tego mężczyzny i ryzyka, jakie niesie za sobą ich związek.

Kerrelyn Sparks jest autorką literatury romansowej o tematyce paranormalnej. Jej styl pisania cechuje się lekkością i humorystycznym podejściem do wątków miłosnych. Sparks stworzyła wampirzy świat pełen napięcia i romantycznych perypetii, który wzbudza zainteresowanie czytelników poszukujących lekkiej i przyjemnej rozrywki.

Niestety, "Wampiry w wielkim mieście" nie spełniają oczekiwań. Choć pomysł na połączenie romansu z elementami paranormalnymi może być interesujący, wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Fabuła jest przewidywalna, a postacie płytkie i pozbawione głębi. Główna bohaterka, Darcy, mimo prób stworzenia jej jako silnej i niezależnej kobiety, często wpada w stereotypy i nieprzekonujące sytuacje. Jej związek z przystojnym mężczyzną również brakuje autentyczności i chemii.

Dodatkowo język używany w powieści nie jest wyjątkowy ani porywający. Dialogi są często banalne, a opisy scen i emocji są powtarzalne i przewidywalne. Brak oryginalności i świeżości w narracji powoduje, że czytanie staje się monotonne i pozbawione emocji.

Ocena "Wampirów w wielkim mieście" wynosi 2/10. Mimo prób stworzenia interesującej mieszanki romansu i elementów paranormalnych, powieść nie spełnia oczekiwań. Płytkie postacie, przewidywalna fabuła i brak autentycznego napięcia sprawiają, że czytelnik może czuć się rozczarowany. Słabo wykonany pomysł i niedopracowane elementy sprawiają, że ta książka nie wyróżnia się spośród innych tego typu powieści.

Spoko, teraz kolej na śmiertelnika i wampirzyce. Historia naprawdę jak z reality show 😉😂. Polecam, zakończenie powala.

Lekka, przyjemna komedia o wampirach. Szybko się czyta. Niestety koniec mnie zawiódł. Był jakby pisany na szybko, bez polotu.

Drugi tom podobał mi się trochę bardziej niż pierwszy.
Zakończenie nie podobało mi się kompletnie. To, co stało się z Darcy na końcu i to co oznajmił Roman (nie będę spoilerować) było dla mnie za mocno naciągane.
Jakbym miała podsumować to bardziej przypomina mi to luźne opowiadania z wattpad niż książkę. Co prawda, pomimo wad czyta się to szybko. Dobra książka na rozluźnienie po ciężkim dniu, bo nie trzeba się na niej skupiać.

Drugi tom podobał mi się trochę bardziej niż pierwszy.
Fabuła była ciekawsza, więcej się działo. Mimo to dalej mam problem z dialogami. Moim zdaniem są bardzo niedopracowane i na słabym poziomie. Książka ma dużo luk. W niektórych miejscach gdzie przydałoby się więcej szczegółów to akcja leci troszkę za szybko, a czasami niepotrzebnie się wlecze i zaczyna się robić nudno....

Początek książki nie powalił mnie, na pewno mniej niż pierwsza część serii, później jednak akcja się rozkręciła, końcówka muszę przyznać zaskoczyła mnie. Byłam pewna, że stanie się coś innego.

miło szybko i przyjemnie

miło szybko i przyjemnie

W porównaniu z pierwszą częścią nudna, i to zakończenie..... Mam nadzieję, że dalsze mnie bardziej porwą.

Tak jak 1 tom tego cyklu, jest to "fajna bajka dla niegrzecznych dziewczynek". Fabuła jest bardzo prosta, ale ładnie podana. Na koniec wycisnęła trochę łez. Polecam.

Fajna baja :)

Fajna baja :)