poradniki
LubimyCzytać

Ogólne zalecenia uprawowe opracował znany ekspert ogrodnictwa, udzielający w mediach porad o uprawie roślin ozdobnych -Maciej Mynett.Jest to kompendium wiedzy o liściastych gatunkach ozdobnych nadających się do sadzenia w naszym kraju. Opisano w nim gatunki i odmiany bardzo popularne, jak też rośliny trudniejsze w uprawie przeznaczone dla bardziej doświadczonych miłośników ogrodów, są też przedstawione nowości ogrodowe. Zaprezentowano wiele drzew i krzewów, których nie znajdzie się w innych publikacjach.To bardzo wyczerpujące opracowanie zawiera rzetelne informacje o coraz modniejszych w naszych ogrodach drzewach i krzewach liściastych:*skąd pochodzą rośliny, czy są to gatunki rodzime, czy przywiezione z innych kontynentów, kiedy i gdzie wyhodowane zostały ich odmiany;*jak wyglądają, jakiej są wielkości, czy mają ozdobne kwiaty, czy ładnie przebarwiają się jesienią;* jak należy je uprawiać, jakie mają wymagania, czy są wrażliwe na mróz;*gdzie je najlepiej posadzić, aby efektownie się prezentowały.Wszystkie rośliny przedstawiono na zdjęciach.Książka przeznaczona dla szerokiego grona miłośników roślin ozdobnych: właścicieli ogrodów i ogródków, osób zajmujących się zielenią miejską, uczniów i studentów ogrodnictwa i architektury zieleni. Spis treściWSTĘPPORADNIKDlaczego warto sadzić drzewa i krzewy liściasteJak właściwie wybierać roślinyJak kupować i transportować roślinyJak przygotować miejsce i sadzić roślinyJak podlewać drzewa i krzewyJak nawozić roślinyJak ciąć drzewa i krzewy liściasteJak chronić rośliny przed chorobami i szkodnikamiKATALOGINDEKS NAZW

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!