Atlas grzybów jadalnych i trujących

Wydawnictwo: RM
hobby
LubimyCzytać

Gdy późnym latem w ściółce między drzewami pokazują się pierwsze grzyby, oznacza to, że rozpoczyna się najlepszy czas dla grzybiarzy. Jednakże nie wszyscy wiedzą, gdzie można znaleźć borowika, maślaka czy podgrzybki. Czy ulubione przez nas grzyby rosną w lasach liściastych, czy iglastych? Jak nazywają się smaczne grzyby jadalne, które można spotkać na łące? Korzystanie z tego atlasu, w którym informacje zaprezentowano w prosty i przystępny sposób, pozwoli: * poznać gatunki grzybów jadalnych i trujących, * uzyskać wiedzę na temat typowego środowiska wzrostu poszczególnych gatunków grzybów,* szybko rozpoznać, dzięki zamieszczonym symbolom, które grzyby są jadalne, a które trujące.Szczegółowe opisy 180 najważniejszych gatunków grzybów uzupełnione są pięknymi, kolorowymi zdjęciami okazów w ich naturalnym środowisku oraz porady, jak je znaleźć.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!