Matka z córką. Rozmowy intymne

Wydawnictwo: Bonobo
LubimyCzytać

Fragment książki:M. K.: Dlaczego relacje pomiędzy matką i córką są problemem trudnym, fascynującym i niewyczerpanym? Jestem dorosłą córką, a także dziennikarzem telewizyjnym zainteresowanym tematem, który często przewija się w rozmowach z wieloma kobietami. Ty jesteś córką, oraz matką dziewiętnastoletniej Karoliny, a jednocześnie psychologiem, czyli fachowcem. Kiedy zaczęłyśmy układać tematy naszych rozmów ich lista urosła do ogromnych rozmiarów, a wybór tych istotnych okazał się bardzo trudny.K. K.: Dla mnie relacje pomiędzy matką i córką są interesujące z powodu swojej skali i nakładające się na teoretyczną wiedzę własne doświadczenia. Bardzo długo myślałam, że jestem złym psychologiem, ponieważ nie potrafię ułożyć sobie dobrych relacji z matką. Ten problem przestał istnieć w momencie, kiedy zrozumiałam, że mnie jako psychologa i jako córkę należy postrzegać oddzielnie. Dzięki tej książce mam szansę na podsumowanie własnych przemyśleń oraz wielu rozmów z innymi matkami.Katarzyna Korpolewska.Psycholog, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk humanistycznych. Prowadzi firmę konsultingową, jest wykładowcą wyższych uczelni. Często występuje w mediach. Jest autorką powieści Tamten poranek. Urodziła się w Gdańsku, ale większość życia spędziła w Warszawie. W wolnych chwilach, których ma niewiele, pisze wiersze. Najważniejszą osobą w jej życiu jest córka. Dzięki niej - jak twierdzi - stała się lepszym człowiekiem, mądrzejszą osobą, szczęśliwszą kobietą.Magdalena Kuydowicz.Dziennikarka telewizyjna. Wydawca programu "Kawa czy herbata". Od kilku lat również publikuje artykuły w prasie. Autorka dwóch książek z przepisami "Kawa czy herbata. Przepisy gwiazd". Pisanie i psychologia to jej prywatne pasje. Matka z córką to pierwsza książka Magdy o relacjach w rodzinie. Pisanie tej książki było dla niej pasjonującą podróżą, odkrywaniem na nowo siebie, własnych ograniczeń i pragnień.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!