Horyniec-Zdrój i okolice

LubimyCzytać

Niewiele jest w Polsce miejsc tak interesujących jak Horyniec- Zdrój i jego okolice. To niewielkie, choć cieszące się znakomitą renomą uzdrowisko, leży przy samej granicy z Ukrainą. Na każdym kroku spotkać tu można ślady wielowiekowego współżycia Polaków i Ukraińców. Przypominają o tym stare kościoły, cerkwie i cmentarze. O dramacie wojny nie pozwalają zapomnieć min. sowieckie bunkry ,,Linii Mołotowa" i ślady wsi, które znikły z powierzchni ziemi. A to wszystko wśród malowniczych wzgórz, rozległych lasów i wijących się dolinami strumieniami. Kilka miejsc charakterystycznych dla tej niezwykłej krainy pokazaliśmy w książce.Wydawcy

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!