Górka wolności. Zaślubować od alkoholu

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
religia
LubimyCzytać

Pokonaj swoje słabości i uwolnij się od nałogu!Zakopiańska "Górka" to dla górali miejsce szczególne - tu decydowały się i wciąż decydują losy wielu osób i rodzin. Przed obliczem Matki Bożej Nieustającej Pomocy osoby uzależnione ślubują abstynencję od alkoholu i innych uzależnień.Alkoholizm jest na Podtatrzu prawdziwą plagą. Kilka lat temu media informowały o tym, że mieszkańcy Podhala, według przeprowadzonych badań, należą do grupy naszych rodaków szczególnie mocno zagrożonych depresją i samobójstwami, a w piciu alkoholu dochodzą do stanów delirycznych.Jednym ze sposobów zapobiegania alkoholizmowi są uroczyste ślubowania od alkoholu, szczególnie popularne na południu Polski, zwłaszcza wśród górali. Wzmacnia je modlitwa, która zawsze stanowi pomoc w walce przeciw zasadzkom Złego, dodaje sił, wytrwałości w postanowieniu poprawy, pomaga podnieść się w momentach upadku.Niezwykłym walorem proponowanej książki jest rozmowa z o. Andrzejem Gęgotkiem, jezuitą, przełożonym Domu Rekolekcyjnego "Górka" w Zakopanem, który przyjmuje ślubowanie wstrzemięźliwości od alkoholu.To właśnie tytułowa Górka jest tym wyjątkowym i niezwykłym miejscem, gdzie rocznie do wstrzemięźliwości zobowiązuje się ok. 5000 osób! To prawdziwy fenomen na skalę naszego kraju, a może nie tylko?

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!