Strategie ochrony aktywów. Maksymalizacja zysku i kontrola ryzyka w niekorzystnych warunkach gospodarczych

LubimyCzytać

"Jeśli nie rozumiesz, co powoduje, że rynki rosną, nie będziesz mógł przewidzieć, kiedy zaczną spadać" - twierdzi autor tej książki, demograf, znany komentator finansowy i inwestor, dodając, że warunki gospodarcze da się przewidzieć tak samo jak pogodę, na podstawie znajomości fundamentalnych zasad ludzkiego zachowania. Przedstawia sprawdzone w praktyce narzędzia i daje cenne wskazówki, które pozwolą odejść od podejmowania decyzji inwestycyjnych wyłącznie na podstawie danych z przeszłości. Pokazuje także, w jaki sposób kontrolować ryzyko strukturalne, aby zminimalizować straty. Do najważniejszych kwestii szczegółowo tu omawianych należą:* o analiza trzech kluczowych czynników - danych demograficznych, możliwych do przewidzenia wzorców wydatków oraz sezonowości gospodarki,* strategia planowania majątku - plan ochrony kapitału,* metody tworzenia struktury portfela, sposoby transferu i podziału majątku,* budowanie zespołu zarządzającego kapitałem,* polityka zarządzania majątkiem i zasady skutecznej strategii inwestycyjnej,* dostosowanie planów do "gospodarczych pór roku",* siedem strategii przetrwania gospodarczej "zimy".Cenne rady wskazujące alternatywę dla tradycyjnych technik inwestycyjnych, ważne przydatne informacje, liczne przykłady i studia przypadków czynią z tej książki kompendium wiedzy niezbędnej zarówno początkującym, jak i doświadczonym inwestorom.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!