Współczesny Bliski Wschód

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
LubimyCzytać

Ta prekursorska, a jednocześnie bardzo wartościowa książka jest pierwszym podręcznikiem dotyczącym Bliskiego Wschodu, który w centralnym miejscu umieszcza nie historię polityczną i gospodarczą, lecz historię miasta, wsi, kultury i historię kobiet regionu. Dystansując się od tradycyjnych, modernistycznych ujęć, Ilan Pappe za najważniejsze uznaje pytanie, czyją przeszłość próbujemy zbadać, a nie jak to badanie powinniśmy przeprowadzić.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!