Polska wzdłuż i wszerz. Góry i pogórza południowej Polski

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
LubimyCzytać

Skarby Sudetów i KarpatPołudnie naszego kraju to turystyczny róg obfitości. Rozciągnięte wzdłuż granicy łańcuchy górskie Sudetów i Karpat to najatrakcyjniejsze regiony w Polsce. W górskich miejscowościach uzdrowiskowych i wypoczynkowych sezon trwa cały rok. Sława takich miejsc, jak Zakopane, Karpacz, Szklarska Poręba, Wisła, Szczyrk czy Krynica-Zdrój już dawno przekroczyła granice Polski. Wielu turystów wybiera jednak mniej znane miejscowości. Łańcuchom górskim towarzyszą równie piękne, a często mało znane obszary pogórzy. To również wspaniały teren na urlop, weekend czy wycieczkę.Góry i pogórza to największe w Polsce skupisko parków narodowych i krajobrazowych. Wiele z nich należy do światowych rezerwatów biosfery. Bogactwu natury towarzyszą miejsca związane z historią Polski i Europy Środkowej. Najcenniejsze z nich to Wrocław i Kraków, którego historyczne centrum znalazło się na pierwszej Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Te i inne ciekawe miejsca można odwiedzić na turystycznych szlakach południa Polski, dokąd zaprasza nasz przewodnik.W przewodniku czytelnik znajdzie:* opisy miejscowości wypoczynkowych i uzdrowisk,* wizytówki miast i miasteczek,* adresy wsi letniskowych i agroturystycznych,* informacje o parkach narodowych i krajobrazowych,* sugestie dotyczące wartych zobaczenia jezior i rzek,* opisy zamków, pałaców i klasztorów.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: http://www.ceneo.pl/31760449

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!