Profesjonalne testy penetracyjne. Zbuduj własne środowisko do testów

Wydawnictwo: Helion
LubimyCzytać

Trzonem każdego systemu informatycznego są dane oraz gwarancja ich bezpieczeństwa. Jest to szczególnie ważne, ponieważ codziennie w najróżniejszych systemach przetwarzane są setki informacji na temat każdego z nas. Czasami są to dane mało istotne - wpisy na portalach społecznościowych lub komentarze na popularnym portalu internetowym. Jednak obok nich przetwarzane są nasze dane medyczne, informacje o rachunkach bankowych oraz zobowiązaniach. Ich utrata lub ujawnienie to prawdziwa katastrofa! Jak zapobiegać takim sytuacjom? Jak zagwarantować klientom pełne bezpieczeństwo danych?W celu sprawdzenia bezpieczeństwa serwisu przeprowadzane są testy penetracyjne - kontrolowane próby przełamania zabezpieczeń. Prowadzone są one przez najlepszych specjalistów, a ich pozytywny wynik pozwala mieć nadzieję, że włamywaczowi również nie uda się wtargnąć do serca systemu. Ta książka została w całości poświęcona takim testom. W trakcie lektury dowiesz się, jak przygotować środowisko pracy oraz jak chronić dane testu penetracyjnego. Ponadto poznasz popularne metodologie, narzędzia oraz techniki zarządzania testami. Warto poświęcić chwilę uwagi zagadnieniom prawnym oraz zapoznać się z możliwościami kariery w tej branży. Książka ta jest obowiązkową lekturą dla wszystkich zainteresowanych bezpieczeństwem systemów informatycznych oraz prowadzeniem testów penetracyjnych.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!