Operacja Żmija

Wydawnictwo: Agencja Solaris

ziemia posiada równoległą, siostrzaną kopię Czyściec do której trafiają ludzie z różnych epok. Żyją tu carscy urzędnicy, ludzie współcześni i bestia w ludzkim ciele, stalinowski oprawca Beria.

wiejskifilozof | 2016-03-30

Jak następnym razem zobaczę w bibliotece książkę,tego pana.To nawet nie wezmę do ręki.
Co to miało być ? Fantasty ? Tak,dostałem nudę.O Berii i Gagarinie.
Rozumiem,że Rosjanie nadal żyją i żyć będą Stalinem,NKWD i Berią.
Ale,ja o tym nie bardzo chcę czytać.
Jestem sam zdziwiony,że wytrwałem do końca książki.
Brawo Ja +

Agnieszka | 2014-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2014

Zbyt wielu odrażających bohaterów. Sam Beria byłby aż nadto, a tu Bułyczow serwuje nam portrety jeszcze kilku zwyrodnialców. Swoją drogą same charaktery są przekonujące, mocno nakreślone, Beria kojarzy się z Trujillo sportretowanym przez Llosę w Święcie Kozła; może ta książka to lepsza lektura dla wielbicieli historii współczesnej niż dla fanów fantastyki.
Ogólnie jest gorzko, nie ratuje tego kilka postaci romantycznych i bohaterskich, a najpogodniej wypada kosmita.
Napisana w charakterystycznym dla autora lekkim, gawędziarskim, ironicznym stylu dla mnie pozostaje jednak literaturą rozliczeniową.

Erra | 2014-11-11
Przeczytana: 11 października 2014

Nic ciekawego. Dawno nie czytałem tak nudnej książki. Chyba samego autora również nudziło jej pisanie. Zakończenie robi wrażenie napisanego "na kolanie". Pewnie wydawca popędzał.

Zbigv | 2016-07-19
Atta | 2016-05-02