Prawo gór

Wydawnictwo: Stapis
LubimyCzytać

Książka Augusto Golina pt. „Prawo gór” porusza sprawy, które naznaczyły historię alpinizmu. Autor w błyskotliwym stylu opisuje ekspedycje górskie i związane z nimi sprawy sądowe, zrealizowane przejścia i wydane orzeczenia, pozostawiając czytelnikowi ocenę mniej bohaterskiej strony tych, którzy w naszych oczach jawią się - i w dużej mierze rzeczywiście są - nadzwyczajnymi ludźmi.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

agata0705 | 2019-09-19

Bardzo ciekawa książka opisująca góry od dla wielu zupełnie nieznanej strony, pojawiają się one bowiem na sali sądowej. Autor zręcznie łączy te dwa światy unikając trudnego i nużącego dla niewtajemniczonych języka prawniczego. Atutem jest także mnogość i różnorodność przedstawionych w publikacji historii.