Kroniki jednorożca. Polowanie

Seria: Bestsellery polskiej fantastyki
Wydawnictwo: Fabryka Słów
978-83-605-0591-5

ONI ŻYJĄ POŚRÓD NAS. Od zarania dziejów towarzyszyli ludzkości. Rządzili imperiami, choć próżno szukać ich imion w kronikach. Za ich sprawą powstawały kulty i religie. Czyny, których byli sprawcami, posłużyły za kanwę niejednego mitu albo poematu. Czasami dane im było dożyć spokojnej starości, lecz znacznie częściej ginęli w najokrutniejszych mękach, płacąc tym za swoją odmienność. Ale… ONI...

ONI ŻYJĄ POŚRÓD NAS.

ONI WCIĄŻ ŻYJĄ POŚRÓD NAS.
Polska rok 2011. Tajna komórka wywiadu, wykorzystując aparat państwa i media, poszukuje osób ze zdolnościami paranormalnymi. Twórca projektu, Adam Lewiński, na co dzień służy swoim partyjnym mocodawcom, dla których telepatia jest jedynie kolejnym narzędziem pozwalającym na umocnienie władzy, lecz mimo to jego plany sięgają znacznie dalej. Od lat skupia się tylko na jednym celu – zamierza odszukać człowieka, mającego dar widzenia przyszłości. Niestety, znalezienie kogoś takiego graniczy z cudem – może dlatego jego akcja została opatrzona ironicznym kryptonimem: „Jednorożec”. Prekognici zdają się bowiem gatunkiem jeszcze rzadziej występującym niż to mityczne zwierzę.

Niespodziewanie dla wszystkich po dwóch latach usilnych starań ekipa polskich esperów trafia przypadkiem na ślad osoby, która wydaje się posiadać tę cenną zdolność. Jednakże dotarcie do dziewczyny znającej przebieg wydarzeń, które mają dopiero nastąpić, nie będzie łatwe… chociaż prawdziwe problemy ludzi Lewińskiego zaczną się dopiero później. Podrzędny telepata Edmund Lis i bioenergoterapeuta Piotr Konieczny, zwany Młodym, staną w obliczu wydarzeń, które uzmysłowią im, że świat, w którym żyli do tej pory, ma także inne, niebezpieczne oblicze. Nawet dla ludzi obdarzonych nadludzką mocą. Zrozumieją, że…

ONI WCIĄŻ ŻYJĄ POŚRÓD NAS.
I WKRÓTCE ZNÓW UPOMNĄ SIĘ O SWOJE PRAWA…

jamczyk | 2016-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2016

Jak wszystkie książki Roberta Szmidta dobrze się czyta. Nośny temat, zdolności paranormalne, ale pozostał spory niedosyt.

Sylwia Kluczewska | 2010-05-31
Przeczytana: 31 maja 2010

Prekognici, energoterapeuci, firestarterzy… Szmidt zrobił dokładnie to samo, co znana chyba wszystkim Joanne K. Rowling. Nic nowego, wszyscy słyszeliśmy o tym wcześniej, ale tutaj dostajemy to połączone w zgrabną całość.

Mateusz | 2014-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2014

Po przeczytaniu "Toj Landu" myślałem, że zyskałem ulubionego polskiego pisarza SF/fantasy. I początek "Kronik" zaczął mnie utwierdzać w tym przekonaniu. Niestety im dalej w treść tym moja "miłość" do pisarstwa pana Roberta malała. Nie żeby była ta zła książka, bo nie jest. Czyta się ją łatwo, miło, szybko i przyjemnie - a takie dla mnie powinny być książki spod znaku SF. Jednak z każdą stroną coś mnie drażniło. Może nie jestem "ultraprawicowcem" czy "ultrakatolem", ale przemyślenia autora wypowiadane przez głównego bohatera na temat wiary, religii i kościoła strasznie mnie drażniły. W ostatniej części książki jest kilkustronicowy fragment, który nijak nie pasuje do całości a jest tylko po to żeby autor mógł oskarżyć kościół i kler o całe zło świata. Każdy ma poglądy jakie ma i nie czepiam się ich do momentu jak ktoś z przesadą afiszuje się z nimi. Druga kwestia to fabuła. Niektóre zagrywki były dość naciągane, wplecione mniej lub bardziej sprytnie w fabułę po to żeby ta fabuła miał...

Pablos | 2010-07-08

Opowiadanie, wydrukowane onegdaj w Science Fiction było doskonałe. To w pewien sposób niesamowite, jak powieść rozwijająca wątki tegoż opowiadania zamiast pogłębiać zaangażowanie czytelnika, wywołała uczucie znużenia i utratę chęci poznawania dalszych losów bohaterów. Coś tu nie wyszło, coś się nie udało.

Alan Węcławik | 2016-07-19
Przeczytana: 05 lipca 2016

Jestem zaskoczony i to pozytywnie. Bardzo fajny pomysł na fabułę i jej oprawę. Wszystko osadzone jest we współczesnej Polsce, wszystkie nazwiska znanych osób są prawdziwe i nie ma tam miejsca na żadną fikcję. Oczywiście wydarzenia i wszystkie elementy są fikcyjne ale przeplatają się miedzy sobą w sposób idealny co dodaje smaczku całej historii. Co prawda wraz z czytaniem emocje lekko opadają ale sam fakt że pomysł jest rewelacyjny to trzyma się to kupy:)
Nie przypuszczałem również że ta książka ma swoją kontynuację, ale sam fakt jej istnienia sprawi że jak najbardziej po przeczytaniu tej pozycji to jak najbardziej po nią sięgnę.

Damian86 | 2013-09-04
Przeczytana: 02 września 2013

Ciekawy pomysł , troszke gorzej z wykonaniem. przemyślany poczatek i koniec , reszta zrobiona troche na siłe. Czyta sie dość szybko , napewno pozytywnie zaskakująca jak na tak mało znany tytuł .

Małgo Zaremba | 2015-04-27
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 23 kwietnia 2015

Im dalej w las, tym ciekawiej się robi. Na koniec już tak się wkorbiłam, że po przeczytaniu został mi ogromny niedosyt.

mika_95 | 2015-05-22

Szybko się czyta i nawet przyjemnie, ale spodziewałam się czegoś lepszego.

Hendoslaw | 2016-11-27
Przeczytana: 24 listopada 2016

Przemęczyłem tą pozycje choć już nie raz miałem ochotę ją rzucić w kąt. Trzymało mnie chyba tylko to, że w miarę szybko się czyta i raz dwa dojdę do końca. Podobno długi prolog to było opowiadanie, a reszta to rozwinięcie tego w formie powieści. Opowiadanie super. Reszta dno. Szkoda bo temat esperów jest ciekawy. Czytacie na własne ryzyko.

W Polsce powstaje tajna komórka wywiadu, która wyszukuje telepatów, esperów itp. do pracy dla kraju. Jednak prawdziwym wyzwaniem jest zdobycie "jednorożca", czyli osoby posiadającej dar widzenia przyszłości. Gdy nadarza się taka okazja, zmienia ona wszystko.

weyra | 2015-02-08
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 12 stycznia 2015

Świetna. Naprawdę warto przeczytać. Ma kilka smaczków, które sprawiły, że czytając nie mogłam powstrzymać się od uśmiechu. Autor trafia w dziesiątkę celnymi uwagami bohaterów, ich zabawnymi dialogami. Całość - wydarzenia, postacie i kompozycja wprost stworzone do lektury w nudny szary dzień, gdy nic się nie dzieje. Malutki minus za "z butami pod czaszkę" powtórzone chyba z 10 razy. Trochę irytujące.