Leon Petrażycki

Wydawnictwo: Petrus
9788377202364
LubimyCzytać

Profesor Leon Petrażycki (1867-1931) był wybitnym polskim uczonym, humanistą o rozległym spektrum zainteresowań. Pozostawił po sobie bogatą i wszechstronną spuściznę z zakresu dziedzin takich jak prawo (teoria państwa i prawa), psychologia, filozofia, socjologia - w powiązaniu z ogólną teorią rozwoju, ekonomia. Profesor znacznie wyprzedził swoją epokę, tworząc oryginalny, wizjonerski projekt budowy - dzięki instrumentom prawnym - społeczeństwa, którego ideałem i celem będzie zapanowanie "czynnej miłości między ludźmi".Obserwując i analizując bieżącą sytuację społeczno - polityczną Polski - w poczuciu głębokiej troski o los państwa i narodu - warto sięgnąć po dorobek minionych pokoleń i epok, a w szczególności po niezwykłą, twórczą spuściznę tego Wielkiego Polaka.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!