Nie dość martwy

Okładka książki Nie dość martwy Peter James
Okładka książki Nie dość martwy
Peter James Wydawnictwo: Capricorn-Media Lazar Cykl: Roy Grace (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Roy Grace (tom 3)
Not Dead Enough
Capricorn-Media Lazar
2002-02-16
2002-02-16
978-83-925755-5-9
Anna Cichowicz
morderstwo śledztwo zagadka

Przeczytałam nie wiedząć, że to 3 tom. w połowie skojarzyłam o co chodzi. Końcówka jakaś ....... nie wiem co mi w niej nie pasowało. Mimo to poszukam, czy inne części zostały nagrane, p. Kosior jest the best

Podobała mi się ta część! Była konkretna - zarówno, jak chodzi o wątek kryminalny, jak i wątek z komisarzem Royem i jego zaginioną żoną. Zagadkowo się wszystko toczyło i wciągało, dlatego polecam, bo czas z lekturą mija szybko :)

Peter James
"Pogrzebany"
"Taka piękna śmierć"
"Nie dość martwy"
Przeczytałam jako przerywnik innych, mocniejszych pozycji. Nie było to złe. Pewnie sięgnę po kolejne tomy i jako przerywnik całkiem dobre. Z minusów - trochę to było takie "brytyjskie", powolne, brakowało mi spektakularnych akcji.
Z plusów - bardzo fajne pomysły na fabułę. Autor ma wyobraźnie i jako czytelnik to doceniam. Inny plus - dopracowane wątki osobiste/obyczajowe.
Można przeczytać ;)

Peter James
"Pogrzebany"
"Taka piękna śmierć"
"Nie dość martwy"

Miło się czyta, ale rozwiązanie zbyt szybko się krystalizuje i potem tylko oczekiwanie, kiedy za kratki.

audiobook,
czytał Filip Kosior. i nie będę ukrywać, że lektor nie ma tutaj znaczenia. lubię jak czyta. ostatnio ciągle trafiam na pana Kosiora.. szkoda, że domyśliłam się bardzo szybko o co tutaj chodzi.. no ale do posłuchania w pracy jest ok :)

audiobook,

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem a czytanie tej książki stanowiło istną huśtawkę.

Na początku bałam się, że książka będzie jakąś zagmatwaną, odklejoną, emocjonalną brednią.
Ale jak przebrnęłam przez niejasny początek, to środek zaczął się wreszcie układać jak trzeba - śledztwo szło do przodu, chociaż było bardzo trudne i pełne zawiłości.
Nie podobało mi się jednak bezpośrednie zagrożenie dla osób związanych ze śledztwem.

A końcówka to już normalnie jak z Golden Eye. O wiele lepiej by było, gdyby morderca został po prostu aresztowany. Walka stoczona między pociągami, odcięte kończyny, a bohater nawet nie draśnięty :(. To obniża moją ocenę, lubię kryminały realistyczne.
Jednak pewnie skuszę się jeszcze na inne powieści tego autora.

Nie podobało mi się jednak...

+ dynamiczne dialogi

+ ciekawa intryga
+ wyraziste postaci
- rozciągnięcie każdego wątku na całą fabułę
- schematyczna końcówka

Lubię kryminalne serie, a jeśli na dodatek trzymają poziom, to nie można wymarzyć sobie czegoś lepszego.
Peter James stworzył bohatera ciekawego, skomplikowanego, a jednocześnie kierującego się bardzo prostymi zasadami. Udało mu się umieścić w jednym policjancie : dobrego glinę, poranionego i szukającego męża, niezłego kochanka i ciekawego człowieka. Mężczyzny policjanta, który próbuje ułożyć sobie życie po niewyjaśnionym zaginięciu żony. Wiadomość od przyjaciół, którzy twierdzą, że widzieli jego zaginioną żonę, burzy jego świat, ale daje też nadzieję na wyjaśnienie niewyjaśnionego.
Kryminalnie – giną kobiety. Zabijane w bestialski sposób, okaleczone, poniżone, zamordowane. Wszystkie tropy prowadzą do jednej osoby. Grace musi wyjaśnić, ustalić, odkryć i zabezpieczyć bezpieczeństwo. Czy mu się to uda? Czy potrafi pogodzić współczesne życie z przeszłym? Odnaleźć drogę dla siebie w niepewności wydarzeń z przeszłości?
Bardzo dobra historia, opisana w znakomity sposób, szybka, ciekawa i wciągająca.
I choć podejrzewam, że znacznie bardziej nowatorska w czasach kiedy powstała napisana niż dzisiaj, nadal dobra. Niewątpliwie duże znaczenie ma tutaj otoczka obyczajowa, historie poboczne śledztwa, prywatne życie głównego bohatera. James fantastycznie łączy wszystkie wątki. Umiejętnie plącze ze sobą lody śledztwa, zamieszanych w nie osób, oraz bohatera i jego prywatnego życia.
Nie dość martwy to historia znakomicie wpisująca się w cykl kryminalny o detektywie Roy’u Grace. Kolejna część, kolejna dobra część, kolejna historia warta zapoznania.
Polecam, nie tylko jako kolejną część cyklu, choć moim zdaniem wszelkie cykle warto jest czytać w odpowiedniej kolejności.

Trzeci tom cyklu "Roy Grace" dalej trzyma wysoki poziom. Wciągająca fabuła, ciekawi bohaterowie i dobre dialogi. To naprawdę czyta się bardzo dobrze. Do tego poznajemy lepiej głównego bohatera.
Polecam :)

Polecam :)

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Witam.Przedstawiam Państwu moją opinię na temat tej książki.
Książka od samego początku porywa zawartością.Od razu poruszony jest wątek, który toczy się do ostatniej strony.Oprócz morderst autor opisał życie towarzyskie policjantów, którzy są ze sobą na dobre i na złe poprzez wspieranie się w trudnych czy też dramantycznych momentach życia.
Sama akcja wątku morderstwa zawiera bardzo dokładne opisy medyczne, policyjne, raporty ze śledztwa czy też ustalenia biegłych techników na temat telefoni komórkowej.Mimo to zawarte w niej słowa są jasne i przejrzyste.Dodatkowo możemy poznać krajobraz Angielskich miast.
Czytając powieść ciężko się od niej oderwać.Osobiście bardzo chciałem wiedzieć co będzie kilkanaście stron dalej.Bardzo podobało mi się to, że wprawiony czytelnik będzie analizował wcześniejsze wątki z tym co zostało w danym momencie przeczytane.Nawet gdy bym bardzo chciał to nie dopatruje się w niej żadnych nudnych oraz zbędnych wątków.
Była to moja kolejna przeczytana powieść tego autora, więc ponownie się nie zawiodłem na jakości jego dzieł.
Jak najbardziej ją każdemu rekomenduje także dlatego, że nie ma drastycznych opisów.

Witam.Przedstawiam Państwu moją opinię na temat tej książki.
Sama akcja wątku morderstwa...

• Thriller/sensacja/kryminał

Peter James Nie dość martwy Zobacz więcej