Otwarte fundusze inwestycyjne. Zasady są proste

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Czy fundusz inwestycyjny jest ofertą dla Ciebie? Sprawdź to, zanim powierzysz mu pieniądze... Oceń fundusz inwestycyjny pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań Poznaj strategie inwestowania w fundusze inwestycyjne Przygotuj własny plan inwestycyjny Gromadzisz pieniądze z myślą o nieprzewidzianych wydatkach? Chcesz zabezpieczyć przyszłość swoją lub dzieci? A może po prostu oczekujesz dużych i...

Czy fundusz inwestycyjny jest ofertą dla Ciebie?
Sprawdź to, zanim powierzysz mu pieniądze...

Oceń fundusz inwestycyjny pod kątem swoich potrzeb i oczekiwań
Poznaj strategie inwestowania w fundusze inwestycyjne
Przygotuj własny plan inwestycyjny

Gromadzisz pieniądze z myślą o nieprzewidzianych wydatkach? Chcesz zabezpieczyć przyszłość swoją lub dzieci? A może po prostu oczekujesz dużych i szybkich zysków? Otwarty fundusz inwestycyjny daje najwięcej szans pomnożenia pieniędzy.

A co z ryzykiem porażki? Możesz stracić pieniądze na wiele sposobów: ulegając zgubnym emocjom (chciwości lub panice), płacąc zbyt wysokie opłaty i prowizje, przedwcześnie wycofując oszczędności, ignorując informacje z rynku finansowego czy też wybierając za wysoki lub za niski poziom ryzyka. Wielu błędów będziesz mógł uniknąć, jeśli przeczytasz tę książkę. Dowiesz się z niej:

- jak wybrać fundusz inwestycyjny,
- jak skalkulować przyszłe zyski z lokaty w fundusz inwestycyjny,
- za co fundusz nalicza opłaty i prowizje oraz jak ograniczyć te koszty,
- jak ocenić ryzyko lokaty w fundusz inwestycyjny: inflacja, wahania cen na giełdzie, zmiany kursów walut, zmiany stóp procentowych,
- skąd się biorą złe decyzje inwestycyjne,
- jak wybrać firmę zarządzającą portfelem funduszy

źródło opisu: Wydawnictwo OnePress, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Duncan | 2013-06-17

Bardzo ciekawa książka.

Generalnie jest tak: jeżeli chcesz tylko liznąć tematu funduszy inwestycyjnych to odpuść sobie te ksiażke i kup np."Jak pomnażać oszczędności" M.Samcika. Tamta książka ma wystarczającą wiedzę żeby zacząć.

Natomiast jeżeli chcesz mocno zgłębić temat to jest to książka dla Ciebie. Opisy są jasne, często poparte przykładami. Dowiesz sie jak działa fundusz, towarzystwa, jak wycenia się jednostki, jakie są typy, po prostu wszystko. Zostaną także zaproponowane konkretne strategie.

Ogólnie polecam, warto jednak czytać ją z rozsądkiem bo łatwo się złapać na myśleniu "jakie to proste, zrobię tyyyyle kapuchy" ;)

Aventura | 2015-02-08
Przeczytana: 06 listopada 2014