Spisek

Wydawnictwo: Dębogóra

zamach w dniu 11 września 2001 roku miał niezliczone konsekwencje, a jedna z nich zupełnie umknęła uwadze opinii publicznej. Pogrzeb generała, którego helikopter zestrzelono nad Czeczenią, odbywał się w Soborze Chrystusa zbawiciela w Moskwie. Otwartą trumnę złożono na katafalku pośrodku nawy. Wtedy trup eksplodował. Wybuch zabił arcybiskupa, dwóch księży, przedstawiciela prezydenta i żonę generała, oraz ranił jego syna i wielu innych uczestników mszy żałobnej. W kilka godzin później sześć innych trupów, także żołnierzy zabitych w Czeczenii, eksplodowało w różnych miejscach na terytorium Rosji... Dzień wybuchających trupów staje się początkiem łańcucha zdarzeń, które z wolna odsłaniają kolejne fragmenty niezwykłego spisku. Czy Stany zjednoczone utracą przywództwo polityczne świata na rzecz odnowionego sojuszu rosyjsko-francuskiegoa

Krzysiek | 2017-05-19
Przeczytana: 2016 rok

Bardzo, bardzo dobra książka. Jeśli ktoś zna termin "nowy porządek świata" i nie uważa go za bajkę, to tę książkę powinien przeczytać. A zapamiętuje się ją za to, jak się ona kończy.
Choć uważam, że przyczyny zjawiska okreslonego jako "NWO" są inne, niż przedstawione w książce, to kto wie, po czyjej stronie jest racja?
Moje kolejne spotkanie z Volkoffem upewnia, że ten człowiek miał nieprzeciętny umysł. Szkoda, że już nie żyje. Mądrych ludzi autentycznie żal, tym bardziej że tyle kanalii nadal po świecie chodzi.

wiking | 2012-03-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kryminał

doskonała forma literacka sprawdza się nawet w sensacji, a tak właściwie sensacja stanowi tylko kręgosłup wokół którego krąży treść książki i jej przesłanie, mniej więcej takie że nie ma niczego, ani prawdy, ani kłamstwa, ani dobra, ani zła; świat powstał z chaosu i do chaosu dąży (nihilizm, hedonizm, konformizm i kontestacja), bo zamknąć koło historii (oczywiście posługuję się w tej krótkiej opinii pewnym skrótami i spłaszczeniami). To moje drugie spotkanie z Volkoffem piszącym po francusku Rosjaninem i nie ostatnie - to be continued...

inscripte | 2016-01-30
Rudzinda | 2015-10-12