Pierwsze przykazanie

Cykl: Scot Harvath (tom 6)
Wydawnictwo: Amber
The First Commandment

Nieuchwytny zabójca. Planowana od lat zemsta. Wyklęty przez własny rząd superagent w samotnym pojedynku z najbardziej niebezpiecznym człowiekiem na ziemi... aza przelaną krew płaci się przelaną krwiąa. Takie słowa zostawia po każdym ataku zamachowiec, którego celem jest agent supertajnej komórki do walki z terroryzmem Scot Harvath i jego bliscy. Harvath nie wie, kto chce go zabić. Nie wie, dlaczego rząd odmawia mu pomocy. Nie wie, dlaczego prezydent zabrania mu tropić prześladowcę. Wie tylko, że jest sam. Żeby ocalić tych, których kocha, musi zaryzykować wszystko a nawet za cenę zdrady.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Shimik | 2015-12-27

Polityczne gierki doprowadzają do uwolnienia czterech groźnych terrorystów z więzienia. Pomimo sprzeciwu prezydenta Scot podejmuje się zadania powstrzymania ich. Zwłaszcza, że jeden z nich uwziął się na jego rodzinę i osoby mu bliskie. Jak zwykle wartka akcja, czyli to w czym specjalizuje się Thor:) Akcja książki dzieję się dokładnie po wydarzeniach z "Za ciosem". Więc jeśli ktoś miałby wątpliwości co do kolejności to jest mała podpowiedź.

wiejskifilozof | 2015-11-10

Ale akcja !,ale napięcie !,ale emocje ! To jest to co lubię,super książka.
Arabski terroryzm.Agencji.Akcja nie zwalnia tempa.
Ciekawe sposoby tortur.
Okrucieństwo.Ale tak,opisane że.Czytelnik czytając nie czuje odrazy,tylko podziw dla autora,że tak świetne opisał to wszystko.
Dla mnie super sensacja.

Marczewek | 2013-12-18
Przeczytana: 2008 rok

Książkę czytałem w 2008 roku, niewiele z niej pamiętam, ale na trzy wydane do tej pory, ta była najlepsza.
Zdaje się byłem nią nawet zafascynowany i czekałem na kolejne części.
Nie doczekałem się.

mariszach | 2016-09-25
Przeczytana: 25 września 2016

Scot Harvath, agent operacyjny pracujący w supertajnej komórce Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego, staje się ofiarą niewytłumaczalnych ataków. Ku jego zdumieniu, sam prezydent USA nakazuje mu nie angażować się w dochodzenie. Jednak agent musi wszcząć własne śledztwo, jeśli chce ocalić siebie i swoich bliskich.
Kiedyś pozostawił przy życiu kogoś, kogo powinien był wtedy zabić. Teraz będzie musiał za to zapłacić. I poznać prawdziwe znaczenie pierwszego przykazania swojej agencji: „Nie będziesz negocjował z terrorystami`
POLECAM!!!

Michał Maliszewski | 2012-01-26
Przeczytana: 2008 rok

dobrze rozreklamowana, ale niestety bardzo średnia powieść, w dodatku jako pierwszy poznajemy tom ze środka serii.

Hubert | 2015-06-29
Przeczytana: czerwiec 2015

Fabuła ciekawa. Niestety książkę się trochę ciężko czyta ze względu na tłumaczenie. Trochę toporne i rozpraszające, niby poprawne ale jakoś dziwnie nienaturalne, wybijało mnie to z rytmu czytania, przez co często gubiłem wątek...

Anemay | 2016-09-21
Przeczytana: 21 września 2016