Koreański masaż dłoni

Wydawnictwo: Kos
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Koreański masaż dłoni to prosta i skuteczna metoda dostępna dla każdego!Wielką zaletą tej metody jest szybkie i skuteczne działanie punktów umiejscowionych na dłoniach, które stanowią „miniatury” całego ciała, dzięki czemu „apteczkę pierwszej pomocy” masz zawsze przy sobie.Koreański masaż dłoni opiera się na fundamentalnych prawach tradycyjnej medycyny chińskiej i obejmuje wszystkie meridiany i punkty akupunktury.Korzystając z tej książki możesz skutecznie wpłynąć na wiele powszechnych dolegliwości, takich jak bóle głowy, pleców, migreny, bóle stawów, bóle brzucha oraz wiele innych zaburzeń. Metoda działa również odprężająco, jak zwykły masaż całego ciała.Dzięki czytelnym opisom i wskazówkom niniejsza publikacja nadaje się również dla początkujących.Dr med. Georg Stefan Georgieff, urodzony w Wiedniu w 1960 roku, z wykształcenia inżynier elektryk; pracował w elektrowni; ukończył szkołę medyczną (w Wiedniu i Kapsztadzie). Posiada dyplomy z dziedzin akupresury i zdrowia, od 2001 r. pracuje jako lekarz medycyny pracy.Autor od kilku lat organizuje także wykłady i kursy koreańskiego masażu dłoni.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Joanna Indianka | 2018-01-02
Przeczytana: marzec 2016

Kupiłam tą książkę bo się do mnie uśmiechała.
Jak sobie o niej przypomnę to stosuję masaż, a w zasadzie uciskam wskazane na rysunkach punkty. W większości przypadków pomaga np. ból głowy ustaje czy skurcze albo stresik się zmniejszają. Może to placebo - ważne, że działa :)