Obserwowanie ptaków

flora i fauna
LubimyCzytać

Podglądanie życia ptaków dla coraz liczniejszej rzeszy ludzi to prawdziwa pasja. Zapaleni birdwatcherzy, czyli obserwatorzy ptaków, przeznaczają na wypady w teren niemal każdą wolną chwilę. Dla nich właśnie przeznaczona jest ta książka. Znajdują się w niej informacje, których poszukuje początkujący birdwatcher, jak również te dla bardziej zaawansowanych obserwatorów. Z niniejszej książki można dowiedzieć się:* jaki sprzęt jest niezbędny do obserwowania i fotografowania ptaków,* jak zachowywać się i poruszać w terenie, * gdzie jeździć w poszczególnych porach roku, aby najefektywniej wykorzystać czas, * jak pogoda wpływa na jakość obserwacji i zachowanie się ptaków,* gdzie, kiedy i jak obserwować wybrane gatunki ptaków. W książce znalazło się sporo interesujących zdjęć zrobionych z podchodu, bez stosowania specjalnych ukryć czy wielogodzinnych zasiadek w czatowniach. Dzięki temu można zobaczyć, jak rzeczywiście widzi się ptaki w terenie i na ile można się do nich zbliżyć.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

książek: 1956
Agnieszek | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

Użyteczny podręcznik dla początkujących i średnio zaawansowanych.
Tak, jestem ptasiarą, a może raczej próbuję nią być.
Odróżnić głos wilgi od odgłosów bąka czy łyski, rozpoznać bociana czarnego, błotniaka stawowego, żurawia, bielika - to dla mnie niemal bułka z masłem, ale wiem, ze nie dla każdego.
Świat przyrody jest tak bogaty! Ptaki, owady, grzyby... wystarczy chcieć zgłębić wybrany temat i wpadłeś po uszy! Gatunki, odmiany, podobieństwa i różnice, siedliska, zwyczaje, sposoby obserwowania i wiele użytecznych informacji - w tym poradniku mieszczą się te o ptakach.
Dla początkujących i średnio zaawansowanych ten podręcznik będzie użyteczny. Dla zaawansowanych zaś stanie się przykładem na to, jak dobrze popularyzować własną pasję.

PS
Gwiazdka mniej za drobne literówki.

Agnes89 | 2016-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2016

Dobra książka dla obserwatorów przyrody, pomaga w wyborze sprzętu, przygotowaniu się do wyprawy. Można się dowiedzieć w jaki sposób podejść do zwierząt aby je obserwować z bliska i zrobić dobre zdjęcia.