Rozsmakuj się w powiecie bydgoskim

9788363552008
LubimyCzytać

Historia człowieka jest także historią kuchni i kulinariów. Nasze dzieje zaczęły się wszak od pechowego poczęstunku w raju. Potem była uczta Baltazara i ostatnia wieczerza. W 1000 roku Chrobry przygotował poczęstunek, jakiego cesarz niemiecki jeszcze nie widział. Prawie cztery wieki później przyjęciem dla cesarza i królów zasłynął Wierzynek. Król Stanisław zapraszał na obiady czwartkowe, w 1840 roku na słowa pojedynkowali się Mickiewicz i Słowacki, oczywiście podczas uczty.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!