Wygnanie

Tłumaczenie: Anna Hikiert
Cykl: Gwiezdne Wojny: Dziedzictwo Mocy (tom 4) | Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Exile
Star Wars, Gwiezdne wojny

Galaktykę ogrania szaleństwo totalnej wojny. Sojusz Galaktyczny i zakon Jedi zmagają się z siłami wroga. Luke Skywalker podejrzewa, że w konflikt zaangażowana jest jakaś trzecia siła,która może zniweczyć wszelkie szanse na pokój. Tymczasem Jacen brutalnie tłumi powstanie na Korelii i coraz pewniej kroczy ścieżką ku ciemnej stronie mocy...

Bandziorno | 2014-02-23
Na półkach: Przeczytane, Gwiezdne wojny
Przeczytana: 15 lutego 2014

Nie mam żadnych zastrzeżeń, jest to dobra kontynuacja serii.

Thimburd | 2012-05-17
Przeczytana: 27 kwietnia 2012

Dobra książka. Po wcześniejszym słabym tomie serii dostaliśmy dobry kąsek pełen polityki i tajemnic. Jacen znowu mało przekonujący, no ale cóż zrobić, może kiedy przeczytam całe Dziedzictwo Mocy to przekonam się do jego przejścia na Ciemną Stronę.
Wątkek Bena - co do którego miałem największe uczucie niepokoju (bo kogo by interesowały przygody naiwnego smarkacza Jedi) - okazał się być najciekawszym. Jego przygoda na Ziost była fascynująca, podobnie jego rozwój charakteru i narastająca podejrzliwość co do otaczającego go świata. Wprowadzenie wątków kanibalizmu zaskakujące, ale na plus dla książki.

kamolis | 2013-12-15

Choć najsłabsza z wszystkich części tego cyklu to trzyma pewien poziom.

scirus | 2016-11-18
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone