Przyjęcia u Kręglickich

Wydawnictwo: Świat Książki
LubimyCzytać

Towarzyskie spotkania przy stole, imieniny, urodziny, święta, proszone podwieczorki, pikniki - o co trzeba zadbać, by przebiegały bezstresowo i były przyjemnością zarówno dla gości, jak gospodarzy? Jak ułożyć menu? Ile przygotować jedzenia? Co kupić zawczasu? Autorzy prezentują różne przykłady przyjęć, zwracając uwagę na wszelkie aspekty organizacyjne. Proponują dziesiątki sprawdzonych przepisów na apetyczne dania, które pozwalają gospodarzom spędzać czas z gośćmi, dzielą się doświadczeniem i inspirują.Przygotowaniom zawsze towarzyszy lekkie napięcie, dopilnowanie szczegółów wymaga mobilizacji, ale kiedy goście już wchodzą, czujemy się spokojnie, wiemy, że zadbaliśmy o wszystko. W czasie imprezy bawimy się, zajmujemy gośćmi, mamy czas na rozmowę i zabawę. A gdy jest już po wszystkim, wtedy miło jest usiąść w ciszy i pomyśleć: było cudownie, wspaniale jest urządzać przyjęcia...Agnieszka i Marcin Kręgliccy - rodzeństwo restauratorów, maniacy dobrego jedzenia, urządzania przyjęć i spotkań przy stole. Od lat kreują warszawską scenę kulinarną. Piszą o jedzeniu, promują zrównoważone rolnictwo, prowadzą targ jakościowych produktów. Stworzywszy restaurację włoską Chianti, meksykańską El Popo, greckie tawerny Meltemi i Santorini, zwrócili się ku kuchni polskiej, nadając jej nowy wymiar w restauracjach Opasły Tom i Piąta Ćwiartka. Każdego roku organizują setki przyjęć, od kameralnych rodzinnych obiadów, po wielkie gale z udziałem przywódców państw i królewskich rodów.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!