Siostry wampirki

Wydawnictwo: Gola
LubimyCzytać

Siostry wampirki już sfilmowane!Rodzina Tepesów: Mihai Tepes (ojciec i wampir), Elwira Tepes (matka i malarka desek sedesowych), Silvania Tepes (córka i półwampir), Dakaria Tepes (o siedem minut młodsza córka i półwampir), Karolmaria (pijawka) oraz Fidel i Napoleon (wyścigowe kleszcze ohydki), właśnie przeprowadziła się do Bindburga i zamieszkała w domu przy alei Lipowej. Daka i Silvania całe swoje dwunastoletnie życie spędziły w Transylwanii, skąd pochodzi ich ojciec Mihai. Teraz półwampirze siostry zaczynają poznawać świat ich matki. Silvania, której tu wszystko bardzo się podoba, marzy o byciu zwykłą dziewczynką, jednak Dakaria najbardziej chciałaby być pełnokrwistym wampirem i z prędkością dwu tysięcy kilometrów na godzinę powrócić do Bistrii. Tylko, fumpfs ( psia kość), jako półwampir ma o połowę mniej sił - zbyt mało, aby przelecieć taką odległość. Podczas spotkania z magiem Alim Bin Szykiem jej życzenie jest bliskie spełnienia. Lecz wbrew oczekiwaniom to Silvanię dopada wilczy apetyt na krwistą kaszankę, a Dakę strach przed lataniem.Wydanie filmowe z ilustracjami Dagmary Henze i najpiękniejszymi kadrami z filmu według scenariusza Nadji Fendrich na podstawie cyklu bestsellerowej serii "Siostry wampirki" autorki Franziski Gehm.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

witcherrie | 2016-05-07
Przeczytana: 07 maja 2016

Nie mam pojęcia, co mnie skłoniło do wypożyczenia z biblioteki ''Sióstr wampirek''. Może ta ładna okładka? Naprawdę mi się podoba, kolory są żywe, a wszystkie elementy tworzą piękną całość.
Nie oglądałam filmu, na którego podstawie powstała ta książka. Bo jestem przekonana, że najpierw był film, a potem ta książka z fotosami. Nie ma żadnych opisów, są tylko fakty czyt. kolejne sceny z filmu. Tak czy siak, nie spodobała mi się ta książka. Humor z powieści nie odpowiada mi i myślę, że ta historia jest kierowana do młodszych czytelniczek, które zaczynają przygodę z wampirami.

aisom | 2018-05-09

Książka o dwóch siostrach