Toksyna

Wydawnictwo: Rebis
Toxin
8371205856
kryminał, sensacja, thriller, horror, robin, cook

Inne wydania

Mimo rozpadu małżeństwa, doktor Kim Reggis stara się być dobrym ojcem dla swej jedynaczki Becky. Pewnego wieczoru zabiera córkę do jej ulubionej restauracji na hamburgerową ucztę. Wkrótce jednak sielanka zamienia się w tragedię po kilku dniach dziewczynka umiera w wyniku zatrucia bakteriami Escherichia coli . Co spowodowało śmierć małej Becky? Kim robi, co w jego mocy, aby rozwiązać tę tragiczną zagadkę, lecz ciągle trafia na nieprzenikniony mur milczenia ludzi, którzy nie chcą lub boją się mu pomóc.

Opinie czytelników (2057)
JaneS | 2015-01-26
Przeczytana: 25 stycznia 2015

DELEKTOWANIE SIĘ ŚMIERCIĄ…

Większość zapracowanych ludzi dosyć często sięga po hamburgery z różnych fast foodów. Wiadomo, oszczędzają w ten sposób czas, a przy okazji zjadają coś może niekoniecznie zdrowego, ale z pewnością smacznego. Czy jednak wiecie jak wygląda praca przy produkcji hamburgerów? Nie? Zachęcam w takim razie zapoznać się z książką Robina Cooka.

"To, co ludzie powinni robić, i to, co naprawdę robią, nigdy nie idzie ze sobą w parze"

Jaka to ogromna frajda dla małej Becky! Wraz ze swoim ojcem wybiera się do baru szybkiej obsługi. Jednak czy ktokolwiek z nich mógł przypuszczać, że jedno wyjście może zakończyć się tak tragicznie, a mianowicie śmiercią dziesięcioletniej dziewczynki? Uwielbiający ją ojciec, szanowany kardiochirurg- Kim Reggis robi dosłownie wszystko, aby rozwiązać tajemnicę śmierci jedynego dziecka. Niestety jest to trudniejsze niż wcześniej sądził. Ciągle bowiem napotyka różne przeszkody i zmowę milczenia.
Czy rozwiąże tą ciężką dla niego...

Hana | 2016-09-01
Na półkach: Cook Robin, Przeczytane
Przeczytana: 01 września 2016

Kardiochirurg Kim Reggis pracuje w Uniwersyteckim Centrum Medycznym i jest bardzo niezadowolony. Procedury szpitalne są wyśrubowane i jest w nich mało miejsca dla pacjenta.Nie tak jak w szpitalu Dobrego Samarytanina, który został wchłonięty przez AmeriCare.Tam było miejsce na ludzkie traktowanie.W Regissie narasta frustracja i gniew.Po trudnym dniu w pracy Kim wybrał się ze swoją córką Becky do Onion Ring na hamburgrery z frytkami. Mała uwielbia hamburgery. To nie był dobry pomysł.Becky zatruwa się bakteriami Escherichia coli.Leczenie nie przynosi efektów i Becky umiera.Zrozpaczony ojciec szuka winnych tej bezsensownej śmierci. Kim wie,że Becky zatruła się mięsem pochodzącym z Mercer Eats i tam się kieruje. Napotyka mur przez,który musi się przebić,by dojść prawdy.Dobra książka.Cook jakiego lubię.

Przeczytana: 06 listopada 2013

Bardzo dobry thriller medyczny. W restauracji, będącej namiastką sieci sprzedającej hamburgery, frytki, itp., nastoletnia kandydatka na mistrzynię w łyżwiarstwie figurowym zatruwa się i ... (dowiedźcie się sami). Tragedia, bezsilność i chęć działania aby zagłuszyć ból, łączy byłych małżonków. Czy uda im się ujawnić tajemnicę potężnego rynku handlu wołowiną? Jak wysoko sięgają macki potentatów handlowych i jak daleko są się w stanie posunąć, aby zataić swoje nielegalne działania.
Paradoks działania instytucji państwowych - kontrolujący odpowiada również za rozwój rynku.
Hamburgera mam z głowy na jakiś czas :)
Polecam

zUaPanienka | 2013-09-06
Przeczytana: 06 września 2013

Thriller medyczny opisujący zdystansowanie i znieczulicę na ludzkie cierpienie. Poruszający aspekt machlojek, intryg i obojętności wobec cierpień i problemów społeczeństwa.

Powieść pokazuje przede wszystkim rodzące się w zarodku społeczeństwa problemy. Zgubne, niekorzystne, zagrażające życiu i zdrowiu sytuacje - ludzka głupota.

Człowiek, a raczej ludzie, o których czytamy, skłonni są za wszelką cenę obniżyć koszty produkcji produktów żywnościowych za pomocą wszelkich możliwych metod - często, niekoniecznie zgodnych z prawem, czy etyką, tylko po to, żeby na tym zyskać, nie bacząc przy tym, jak taki zabieg odbije się na innych. Liczy się tylko czysty pieniądz jaki można z tego wydobyć, a najgorsze jest to, że wszystko ujdzie płazem i rozejdzie się po kościach - będą działały specjalne "organy wyciszające osoby problemowe". Zamieszane są w to nie tylko osoby prywatne, ale również instytucje, których rzeczywistym zadaniem powinna być ochrona społeczeństwa przed zagrożeniami takimi...

Sakeena | 2015-12-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2002 rok

Pierwsza książka Cook'a, która przeczytałam. Zrobiła na mnie pamiętam niesamowite wrażenie. Myślałam, że nie wniesie nic, jednak dzięki niej przez kilka dobrych lat nie tknęłam hamburgera.
Moim zdaniem świetny thriller, pokazujący jak działa wielki biznes.
Przeczytałam ją bardzo szybko, a potem po jakimś czasie znalazłam jeszcze raz w bibliotece. Dzięki tej książce polubiłam medyczne thrillery.

Natalia | 2013-06-17
Przeczytana: 15 czerwca 2013

Robin Cook...nazwisko zobowiązuje, prawda?
Miałam nadzieję, że będzie to kolejny genialny thriller medyczny, ale nieco się zawiodłam. Czytało mi się długo i ciężko, chociaż sama historia wydawała się ciekawa. W skrócie: rozwiedziony kardiolog zabiera córkę na obiad...zjedzony hamburger jest jej ostatnim. Lekarz postanawia sam dociec sprawiedliwości, a osoby odpowiedzialne za aferę wydali na niego wyrok.
Co nie odpowiadało mi w książce? Przede wszystkim postawa ojca w której tak na prawdę brak cierpienia po śmierci córki, jest tylko chłodne obmyślanie planu, który pomoże odkryć prawdę. Uczucia rodziców zostały całkowicie zepchnięte na dalszy plan i wydaje się, że ich nie było...Niby książka traktuje o czym innym niż sama śmierć, jednak rodzic w żałobie jest rodzicem w żałobie - tu zostało to pominięte. Poza tym jak dla mnie za mało medycyny, nie dowiedziałam się wiele nowego. Za to wiem czym nie są "warunki sterylne" jeśli chodzi o przechowywanie żywności.
Ogólnie czytało mi się...

zakreconaxxd | 2014-12-27
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone

Świetny thriller medyczny. Dostarcza nie tylko rozrywki i emocji, ale także słania do refleksji. Polecam

miharu | 2014-10-20
Przeczytana: 19 października 2014

Dobra, wciągająca lektura, choć główny bohater do połowy książki jest okropnym bucem (typu: "Pan nie wie, kim ja jestem! Jestem Wielkim i Cenionym Lekarzem, nie będę czekał w kolejce jak inni!"). Rozbawiła mnie do łez scena, gdy facet idzie z chorą córką do lekarza i oburza się, że musi czekać AŻ godzinę (!), żeby się zarejestrować. Skandal, no naprawdę. Zapraszamy do Polski, gdzie nie tylko trzeba czekać na lekarza godzinami (!) - bo nie raczy być punktualny, ale jeszcze potem np. rok-dwa lata na wizytę u specjalisty, bo nie ma wolnych terminów. ;)
A tak poza tym to nic nowego się nie dowiedziałam w temacie przetwórstwa mięsnego (bo o tym traktuje fabuła). O tym, że fastfoody to najgorszy syf i śmieci (trujące w dodatku, co się okazuje), wie chyba każdy średnio rozgarnięty człowiek. Niektórzy bohaterowie książki dziwią się naiwnie (myśleli, że hamburgery robi się z normalnego mięsa! haha...) tym rewelacjom, jakby przespali pod lodem pół życia (a są przecież specjalistami od...

Norinah | 2015-02-26
Przeczytana: sierpień 2014

Toksyna R. Cooka była (niestety) moim pierwszym spotkaniem z tym autorem. Książka ciągnęła się niemiłosiernie, a co gorsza przedstawiona historia, mimo iż porusza bardzo istotną kwestię, która dotyczy praktycznie każdego z nas, została przedstawiona płytko. Tragedia, która spotkała głównego bohatera i uczucia, które temu powinny towarzyszyć zostały pominięte, a tym samym książka stała się dla mnie niewiarygodna. Dobrnęłam do końca tylko dlatego, że nie lubię zostawiać niedokończonych książek.
Toksyna skutecznie zniechęciła mnie do sięgnięcia po kolejną pozycję autora, aczkolwiek nie chcę oceniać twórczości Pana R. Cooka na podstawie tylko jeden książki, dlatego w niedalekiej przyszłości skuszę się na inny kryminał.

grzecho | 2013-01-26

Książka od samego początku aż do końca utrzymuje wysokie napięcie. Coś dla tych, którzy nie lubią się nudzić podczas czytania. Powieść ponadto niesie przesłanie, które zazwyczaj nastawione na ślepą konsumpcję społeczeństwo, totalnie ignoruje. Po tej lekturze na pewno zastanowisz się, zanim odwiedzisz bar szybkiej obsługi.

zobacz kolejne z 2047