Dzieci cesarza

Wydawnictwo: Sonia Draga
The Emperor's Children

Dzieci cesarza od wielu miesięcy okupują ścisłą czołówkę listy światowych bestsellerów. To pasjonującą historia o konflikcie ambicji, kryzysie lojalności oraz skomplikowanych relacjach przyjaźni i miłości. Narracja zdaje się wykraczać daleko poza granice społecznej satyry, wprawiając czytelnika w hipnotyczny, poruszający trans. Akcja czwartej pow

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

| 2014-11-14

To jest książka, do której najbardziej pasuje mi słowo "przeciętne".
Nie najgorsze, coś tam wnoszące, można przeczytać, ale też nic wielkiego, bez tego błysku, który lubię.
Fabuła w miarę zwarta, sensowna, ale są chwile przestoju, jakby spadek formy, zawahanie. Postacie, głównie 30-latkowie z Nowego Jorku, niby ciekawe, ale jakoś nie mogę z żadną z nich się utożsamić, co gorsza, nie zawsze brzmią szczerze. Ich problemy (wypracowanie pomysłu na życie), chociaż generalnie istotne i na czasie, zarysowane jakoś blado i mglisto. Tak jakbym oglądał życie przez szybę i to nie za czystą.
Myślę, że niejeden czytelnik znajdzie tam coś dla siebie, jakieś odpowiedzi czy cenne porównania. Być może wielu poczuje ten klimat, bo nie jest to zła książka. Dlatego nie odradzam i nie zniechęcam. Ja jednak przechodzę trochę obok. Rzecz gustu.

Wiola | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Książka przeciętna, nie wniosła za dużo do mojego życia. Fabuła powolna a momentami nawet nuzaca. Jedyne co mi się spodobało to samo zakończenie. Przy tak powolnej akcji naprawdę zaskakuje... Warto przeczytać dla samego finalu

anetapzn | 2017-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Zaskakująco dobra powieść, choć nie ukrywam, trochę różna od tego, czego się spodziewałam.
Bohaterami jest troje trzydziestolatków i jeden dwudziestokilkulatek oraz kilka osób ok. 50-ki, całkowicie niespełnionych zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Ich życie poznajemy i śledzimy w okresie od kilku miesięcy do kilku dni po 11 września 2001 roku. Ten dzień, jak sami pamiętamy, zmienia wszystko. Dla naszych bohaterów jest swoistym katalizatorem, a dla jednego z nich początkiem nowego życia, jakże odmiennego od tego przed 11 września.
A bohaterów w książce dostatek i wielka różnorodność....
Mamy cudownego, sympatycznego sfochowanego i wiecznie czegoś szukającego gaya, który jednym uczynkiem diametralnie zmienia swoje i tak niezbyt wesołe życie.
Dwie trzydziestolatki, jedna spełniona w pracy, niespełniona w życiu prywatnym, drugą niespełniona na żadnej z tych płaszczyzn. Podobno najlepsze przyjaciółki...podobno.
Małżeństwo po 50-tce, oboje zaabsorbowani tym co robią, odrobinę...

ursi | 2012-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2012

Po przeczytaniu pierwszych stu stron książki, odniosłam wrażenie, że ta powieść, to raczej filozoficzna rozprawka na temat niespełnionych zawodowo i życiowo amerykańskich trzydziestolatków. Później okazało się, że to raczej długa charakterystyka postaci, które autorka postanowiła umieścić na stronach swojej książki, bo dalej losy bohaterów rozwijają się w sposób intrygujący dla czytelnika. Zmuszony jest on bowiem po zakończeniu tej lektury odpowiedzieć sobie na pytanie: czy przedstawione tu były losy karierowiczów, czy też elity kulturalnej. Oni sami znajdują się na życiowym rozdrożu po ataku terrorystycznym w dniu 11 września 2001 r., kiedy zmieniają się ich priorytety.
Dla mnie to jedna z ciekawszych pozycji, jakie przeczytałam w ostatnim czasie.

Magdalena | 2010-07-17
Przeczytana: 01 lipca 2010

Interesująca książka o elicie nowojorskiego dziennikarstwa. Wciągająca szczególnie w drugiej połowie;) ciekawe zróżnicowanie postaci. Momentami skłania do przemyśleń

Annairda | 2012-04-15
Przeczytana: marzec 2012