100 największych zbrodniarzy

Wydawnictwo: Muza
Evil 100
978-83-7495-261-3
zło, zbrodniarz, ludobójca

Historie najstraszniejszych ludzi, którzy kiedykolwiek istnieli, a także nadal żyjących oto kompendium zbrodni, szaleństwa i grozy, które bez wątpienia wzbudzi dreszcz, niedowierzanie i dyskusję o złu czynionym przez ludzi tak mężczyzn, jak i kobiety.

Rozdział o Zdzisławie Marchwickim napisał Jan Kabat.

źródło opisu: Muza, 2007

źródło okładki: http://www.muza.com.pl/?module=okladki&id=11193

Kamila Głowacka | 2015-10-04

Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ zaintrygował mnie tytuł. Spodziewałam się spotkać w niej sztandarowe nazwiska jak Hitler, Stalin, czy Mussolini, ale bardzo rozczarowało mnie potraktowanie opisu zbrodni tych ludzi "po macoszemu". Skoro zdecydowano się podjąć wysiłek, by stworzyć ową listę, to i opisy powinny być bardziej szczegółowe, natomiast wiele istotnych informacji zostało pominiętych.
Niejedną z postaci znamy z lekcji historii, ale wiele nazwisk tam umieszczonych widziałam po raz pierwszy. Oceniając zbrodnie opisane w tej książce muszę powiedzieć, że w wielu przypadkach ciężko było mi sobie wyobrazić jak człowiek jest w stanie dokonać tak okrutnych czynów na drugim człowieku, zadać mu tyle cierpienia i tak okrutną śmierć. Niejednokrotnie łapałam się na tym, że usta otwarte zastygały mi w przerażeniu, momentami przechodził mnie nawet dreszcz zgrozy. Bardzo długo zajęło mi dobrnięcie do końca, głównie ze względu na owe zbrodnie, dlatego wydaje mi się, że nie jest to książka...

książek: 2023
Agata | 2010-12-12
Na półkach: Mam, Przeczytane

Parę nazwisk bym dodała. Setka to zdecydowanie za mało. Poza tym parę nazwisk bym zamieniła. Szkoda, że z polskich seryjnych morderców znalazł sie na liście tylko Marchwicki - było ich, niestety, troszkę więcej.

SkrzydłoMotyla | 2016-02-02
Abyss | 2016-02-01