Europeizacja prawa finansowego. Wybrane zagadnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
LubimyCzytać

Prezentowana publikacja, będąca zbiorem analiz przejawów europeizacji na gruncie polskiego prawa finansowego, autorstwa młodych naukowców z różnych ośrodków akademickich, adresowana jest do studentów prawa, administracji, europeistyki, badaczy tych dziedzin oraz praktykujących prawników sektora prywatnego i publicznego.Wobec uzyskania przez nasz kraj członkostwa w Unii Europejskiej nie może dziwić fakt wywołania szerokiego zainteresowania najbardziej istotnymi problemami finansowymi i prawnymi tej organizacji oraz jej krajów członkowskich. Znalazło to odbicie w podjęciu przez przedstawicieli nauki prawa i finansów publicznych wielu analiz dotyczących rozmaitych zjawisk ekonomicznych, prawnych, społecznych czy politycznych, związanych z procesem budowy jednolitego rynku finansowego Unii Europejskiej, ujednoliceniem systemu podatkowego czy też próbami przeciwdziałania w skali europejskiej skutkom obecnego kryzysu gospodarczego. […] W nauce prawa obszernie i często sygnalizuje się przypadki dotyczące nieprzestrzegania przez Polskę lub wręcz naruszania przez nią przyjętych w UE reguł obowiązywania i stosowania prawa. Proces zmian należy rozpocząć od solidnej edukacji na temat prawa UE i jego miejsca w systemie prawa krajowego. Jedynie poprzez upowszechnianie wiedzy o zachodzących zmianach możemy doprowadzić do ich uwzględniania w procesie wykładni i stosowania prawa.(z Wprowadzenia)

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!