Jest alternatywa (CD)

Wydawnictwo: Poltext
historia
LubimyCzytać

Audiobook CD mp3. Czyta: Czesław BieleckiCzas nagrania: 4 godziny 31 minut"Jest alternatywa” to książka o rzeczach już jak najbardziej możliwych, których nie zrobiliśmy przez następne 25 lat po upadku komunizmu. Rzeczach, bez których nasza wolność i nasza niepodległość są wciąż kruche. Zdaniem autora polska administracja publiczna, sądownictwo, obrona narodowa nie gwarantują nam miejsca w Europie, do jakiego aspirujemy.- Ani to Zachód, ani Wschód, jakbyś stanął w drzwiach – pisał o takiej sytuacji jeden z publicystów Drugiej Rzeczpospolitej. Nasza Trzecia trwa już dłużej niż Druga, choć nie zrealizowała żadnego projektu na miarę Gdyni czy COP-u.Czesław Bielecki przedstawia swoje diagnozy i formułuje wybory, przed którymi stoimy. Pokazuje sploty problemów i fałszywe alternatywy, wszystko to, czego polska klasa polityczna nie ma odwagi rozstrzygnąć. Pokazuje jak, zachowując tożsamość, przezwyciężyć naszą mentalność. To ona prowadzi do notorycznego marnowania kapitału ludzkiego i intelektualnego, a w konsekwencji – przegrywania zwycięstw. Autor jest wierny swemu mottu: Każdy wie tyle, ile wiedzieć chce. Szczególnie w polityce.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!