Porucznicy

Cykl: Braterstwo broni (tom 1) | Seria: Thriller
Wydawnictwo: Rebis
Lieutenants
9788373019744

Pierwszy tom obejmującej trzy dziesięciolecia militarnej sagi. Tętniąca wojskowym życiem historia czterech wspaniałych oficerskich karier. Młodzi, zdolni, pełni marzeń: Craig W. Lowell, Rudolph G. McMillan Sanford T. Felter. Porucznicy, którzy bez wahania odpowiedzieli na wezwanie ojczyzny. Wojna była ich obowiązkiem, pracą i życiem. Walczyli wszędzie tam, gdzie byli potrzebni - od...

Młodzi, zdolni, pełni marzeń: Craig W. Lowell, Rudolph G. McMillan Sanford T. Felter. Porucznicy, którzy bez wahania odpowiedzieli na wezwanie ojczyzny. Wojna była ich obowiązkiem, pracą i życiem. Walczyli wszędzie tam, gdzie byli potrzebni - od skrwawionej Europy po Afrykę Północną. Wyruszyli jako młodzi chłopcy. Ci, którzy przeżyli, wrócili jako zahartowani w ogniu walki, zawodowi żołnierze.

W tej niezwykłej książce każdy znajdzie coś dla siebie: krwawe bitwy, mordercze szkolenie a także codzienne losy wojskowych rodzin.
Porucznicy to zapadająca w pamięć opowieść o żołnierzach i ich najbliższych, o lojalności, zwycięstwie, zdradzie i miłości.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Karolina | 2011-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2011

Jest rok 1943. Podpułkownik Robert G. Bellmon podczas jednej z akcji cudem unika śmierci, zostaje jednak niemieckim jeńcem wojennym. Ku własnemu zaskoczeniu, przebywając w niewoli zaprzyjaźnia się z niemieckim pułkownikiem von Greiffenbergiem, który przed wojną był bliskim przyjacielem jego teścia. Ryzykując własne życie Bob przechowuje dokumenty świadczące o winie sowietów odnośnie sprawy katyńskiej, nawet wówczas, gdy trafiają oni do niewoli wroga.

Oswobodzony Bob wciąż nie potrafi zapomnieć o zbrodni popełnionej przez Rosjan. Zdegradowany do stopnia majora, posądzony o niepoczytalność decyduje się jednak milczeć, czekając na odpowiedni moment. Jego losy przeplatają się z trójką poruczników; Rudolphem G. MacMillanem - bohaterem narodowym, Sanfordem T. Felterem - niepozornym mężczyzną pochodzenia żydowskiego, który na własne życzenie kroczy na spotkanie ze śmiercią oraz Craigiem W. Lowellem - który na skutek przypadku zostaje mianowany oficerem. Każdy z nich gotowy jest...

patrycja76 | 2013-10-10
Przeczytana: październik 2012

W przypadku tej książki nie ma sensu pisać opinii - ją trzeba przeczytać. Wiele wątków, szczegółowe opisy militariów, ciekawa fabuła. Bardzo dobra. Przeczytałam wszystkie części - polecam w całości.

Hipcio | 2016-08-10
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Trochę się rozczarowałem. Liczyłem jednak na nieco więcej żołnierskich przeżyć z frontu, a tego niestety jak dla mnie za mało. Niemniej jednak ciekawe postacie i ich dialogi, przedstawienie nieco od kuchni kulis amerykańskiej armii w czasach II WŚ.

Mimo wszystko mam zamiar sięgnąć po kolejny tom.

Andrzej | 2018-05-01
skota-iwa | 2018-02-25