7 (9 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
9788320048612
zdrowie, medycyna
LubimyCzytać

Nowoczesna publikacja dotycząca podstaw żywienia człowieka, a także żywienia w różnych schorzeniach z uwzględnieniem dietoprofilaktyki. W książce uwzględniono aktualny stan wiedzy dotyczącej zapotrzebowania energetycznego, roli węglowodanów, białka, tłuszczów, witamin i mikroskładników w żywieniu człowieka oraz ich znaczenie w terapii chorób.Omówiono również aktualnie rekomendowane zasady dietoterapii w takich schorzeniach, jak: otyłość, cukrzyca, dna moczanowa, choroby związane z rozwojem miażdżycy, nadciśnienie tętnicze, przewlekła choroba nerek, kamice układu moczowego, niedokrwistość, celiakia, fenyloketonuria, alergie pokarmowe, choroba refluksowa przełyku, choroba wrzodowa, zespół jelita drażliwego i przewlekłe zapalenie trzustki.Publikacja będzie doskonałym źródłem praktycznej wiedzy z zakresu dietoterapii dla osób profesjonalnie zajmujących się dietetyką, studentów dietetyki i pielęgniarstwa oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Klaudia | 2016-09-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 24 września 2016

Znalazłam w niej wszystko, czego szukałam. Dokładne informacje na temat diet, składników pokarmowych, organizmu człowieka. Na pewno jest jeszcze wiele rzeczy, których brakuje, ale grubsza książka byłaby mniej wygodna do czytania.
Polecam.

paula_cw | 2016-06-01
Przeczytana: maj 2016

Trochę nudna. Jednocześnie oczekiwałam więcej dokładnych i praktycznych informacji od takie pozycji