Zły brzeg

słowiańska fantasy

Łatwiej pokonać diabła niż kobietę!! Kiedy Żarek, syn Kościucha, wdepnął w łajno wilkołaka, myślał, że w całym jego prostym życiu nie wydarzy się nic bardziej wstrząsającego. Mylił się! Nie wiedział, że będzie musiał dać się pożreć, żeby przeżyć. Odrzucić królewską koronę, żeby zyskać przyjaźń diabła. Urodzić się po raz drugi. Całować żaby. Powalać olbrzymy. Nie wiedział, że będzie musiał...

Łatwiej pokonać diabła niż kobietę!!

Nie wiedział, że będzie musiał przeciwstawić się Złu, jakiego ludzie po tej stronie morza nie znali od wieków.
A nade wszystko nie wiedział jednego: że przed wypiciem wódki zawsze należy zapytać, z czego ją pędzono!

"Zły brzeg" to historia chłopaka z rybackiej wioski, który bardzo szybko musi przemienić się w prawdziwego mężczyznę i nauczyć się, do czego służy krew miesięczna, smocza łza i jądra czarta. Poznaje mściwość ludzi, zajadłość topielców i podłość księżniczek. Walczy z piratami, wspina się na niezdobyte turnie i zamarza wśród śnieżycy. Jada rzeczy, jakich porządni ludzie nie rzucają nawet psom, i tuli w ramionach najbrzydszą dziewczynę, jaką widziano na tym i na tamtym, "złym" brzegu. Zdobywa serca dwóch pięknych kobiet, a każda z nich jest na swój sposób niezwykła.

Ze złego brzegu nadchodzi pierwotne, monstrualne zło!

Anaki | 2014-02-26

Piotr Patykiewicz nie jest nudziarzem, lekkość pióra, subtelny dowcip i opisywanie rzeczy i wydarzeń nieopisywalnych ,są Jego dużym atutem.
Moim zdaniem "Zły brzeg" to książka wyjątkowa ,warta przeczytania ,wracania do niej, ekranizacji i stworzenia strony internetowej z jej bohaterami. Autor zwykłych ludzi ,zwykłe strzygi ,diabły,gliźdźce,wilkołaki i inne tałatajstwo opisuje w sposób niezwykły.
Mnogość wydarzeń nieustannie zaskakuje, ale co dziwne nie ma przesytu, wszystkiego jest tyle ile ma być, książka nie nuży ani przez chwilę. Północnica, Rudawka,Lubicha ciekawe kobiety w ciekawym świecie,północy,południa,gór i morza.Kościuch,Boruta-diabeł,ale taki troszkę pies,troszkę koziołek bo Żarek obciął mu....Żarek niby główny bohater ,niby wokół niego wszystko się kręci a on nawet nie wie,że krew miesięczna nie jest na zawołanie .I to nie Żarek,ale te,które wiedzą i noszą kiecki decydują o świecie,który opisał Piotr Patykiewicz.

Andrey Samozło | 2015-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2015

No nie wiem. Zabrakło czegoś na końcu, może autor chciał za szybko skończyć, a może najzwyczajniej zabrakło pomysłów.

IronHawk | 2016-10-24
Filiżanka | 2016-09-03